Poraz v Tolminu

20.09.2014

Ekipa članov Šenčurja se je tokrat podala na neugodno gostovanje v Tolmin. Domači so bili v letošnji sezoni suvereni na domačih tekmah. Ni zastonj fraza, da se tekma v Tolminu že prične z vodstvom domačih. Po neprijetni vožnji se je to potrdilo tudi tokrat. Domači so že prvi strel iz kota spremenili v vodstvo. Gostje so sicer prek Košnika poiskusili od daleč, a že v 14. minuti prejeli drugi zadetek. Tolminci so prodrli po levi strani in zadeli vratnico, odbito žogo pa iz 16m poslali v mrežo Šenčurja za 2:0. Sledil je hiter odgovor Šenčurja za katere je že v naslednji minuti lepo zadel Čretnik. Po desetih minutah nadaljevanja je s prostega strela poiskusil za Šenčur Gvardjančič, katerega strel je domači vratar z nekaj sreče odbil v kot. Gvarda je v 35. minuti še enkrat poiskusil s prostega strela, tokrat pa je bil previsok. Po tem strelu se je nad Tolminom dokončno vsul dež.  Ko so bili domači pripravljeni prejeti še kakšen zadetek pa je sledila  "črna" 45. minuta, ko sta se dva igralca dobesedno obesila na Gvardjančiča na sredini terena. Sodniška piščalka Roberta Ponisa je pač ostala nema. Sledila je hitra podaja v konico napada  ter strel v dolgi kot vratarja Žlebnika. Rezultat pa 3:1 za domače. Dež je pospremil tudi pričetek drugega polčasa. Na začetek drugega dela so "zamudili" samo sodniki, vendar pa je po njihovih besedah točna samo njihova ura. Ob tem se poraja vprašanje o kazni z ukorom v prejšnjem krogu, ki sta ga dobili ekipi Šenčurja in Dravinje. Sodniki so res Bogovi. Igrišče je postajalo vse težje za igro. To igro Šenčurja ni ustavilo in so vse bolj pritiskali proti domači vratom. V 68. minuti je imel Šenčur dosojeno 11m. Neuspešen izvajalec je bil Pavlin. V naslednjem napadu pa je njegovo napako popravil Ljubijankić. Lepo je sprejel žogo in se otresel domačega branilca z preigravanjem. Sledil je natančen strel v  desni zgornji kot nemočnega domačega vratarja. Šenčur se je s tem zopet približal na doseg točke. Zopet so sledie minute, ko so bili domači stinjeni na svojo polovico. Gostje so iskali izenačujoči gol, domači pa so se branili in poiskušali iz nasprotnih napadov. Do konca se ni zatresla več nobena mreža. Ostaja pa grenak priokus, saj bi bila dosežena toča na tej temi za Šenčur zaslužena. Fantom pohvale za borbeno igro, ki bo slej ko prej prinesla rezultat. Potrebno pa bo odpraviti posamezne napake po katerih ekipa prejema prepoceni zadetke. Naslednja tekma v prvenstvu bo v soboto 27.09. ob 19.00 uri, ko prihaja v Šenčur sosednja ekipa iz Kranja - Triglav. Zato vsi toplo vabljeni k vzpodbujanju domače ekipe. Še pred tem pa bo Šenčur odigral tudi pokalno tekmo v MNZ Gorenjske. V sredo 24.09. bo namreč ob 16.30 gostoval pri tretjeligašu Bled Hirter. Vabljeni tudi na Bled.