Težka zmaga na Bledu

24.09.2014

Članska ekipa Šenčurja se je v 2. krogu pokala MNZG pomerila s tretjeligašem z Bleda na njihovem terenu. Ekipa je bila glede na virozo, ki trenutno vlada v slačilnici močno oslabljena. V prve pol ure so imeli igralci Šenčurja terensko premoč, ki pa jo niso zaključili z omembe vrednimi streli. Prva prava priložnost je prišla v 42. minuti, ko je domači vratar strel Ljubijankića odbil v vratnico. Prvi polčas se je tako končal z 0:0. V deveti minuti nadaljevanja pa šok za Šenčur. Po starih napakah pri podajah in neodločnem izbijanju so domači zadeli za 1:0. Igra Šenčurja je bila prepočasna in z preveč dotiki. Iz teh napak bi se igralci po vsem obdobju že morali nekaj naučiti. Šenčur je sicer vodil igro a brez pravih zaključkov. Sledili sta dve minuti, ko je najprej v 71. minuti po svojem lepem prodoru akcijo zaključil Anželj. Lepo je zadel dolgi kot domačih vrat in poskrbel za 1:1. Po dveh minutah pa je svoje odigral Guberac, ki je omogočil Košniku priložnost za vodstvo. Domen je to priložnost v drugem poiskusu tudi iskoristil in poskrbel za vodstvo Šenčurja z 2:1. Do konca tekme sta imeli obe ekipi še po nekaj polpriložnosti, ki pa so bile neiskoriščene. S to zmago se je Šenčur prebil v naslednji krog pokala MNZG. Zaskrbljujoče pa ostaja zdravje igralcev v ekipi pred sobotnim derbijem proti Triglavu. Upajmo na čim prejšnje okrevanje nekaterih poškodovanih in bolnih. Vabljeni vsi v soboto na Gorenjski derbi v Šenčurju. Tekama se bo pričela ob 19.00 uri.

Prilagamo tudi izjave po tekmi, ki nam jih je prijazno odstopila gospa Branka Jurhar z radia Triglav za kar se ji najlepše zahvaljujemo.