Šenčur dobil Gorenjski derbi

28.09.2014

V 8. krogu 2. SNL je po nekaj sezonah prišel na vrsto Gorenjski derbi, ki je letos po nekaterih besedah prišel do vaškega derbija. Pa pustimo te neumnosti, naj se z njimi ukvarjajo akterji le tega. Tribuna v Šenčurju je bila dodobra zapolnjena in obetala se je zanimiva tekma. Gostje iz Kranja so imeli od začetka kar bučno podporo svoje navijaške skupine, ki pa so jo v nadaljevanju preglasili mladi domači nogometaši - navijači, za kar jim gre vsa pohvala. Prvih 15. minut ni prineslo nobenih priložnosti. Nekaj več so imeli žogo v posesti Triglavani a brez priložnosti. V 19. minuti pa kot za goste, ki je bil kaznovan z zadetkom Poplatnika. Triglav je povedel z 0:1. Šenčur se ni predal in že po petih minutah izenačil. Prosti strel z velike razdalje je izvedel Gvardjančič in zadel za 1:1. V prvem delu sta bila dejansko sprožena po en strel na vsaka vrata in oba sta zadela cilj. Že v drugi minuti drugega dela se je z lepo akcijo izkazal Kokalj, ki je lepo zaposlil Ljubijankića. Le ta pa je zadel v slogu rutiniranega strelaca in poskrbel za navdušenje na tribuni. Domači so povedli z 2:1. Emir se je izkazal tudi nekaj minut kasneje, ko je s strelom od daleč že premagal gostujočega vratarja, vendar je strel končal v prečki. Do konca so gostje poiskušali izenačiti vendar jim ni kaj prida uspevalo. Kar niso postorili branilci je uredil domači vratar Žlebnik. Na koncu zaslužena zmaga domačih, ki so bolj kot drugim, sami sebi dokazali da zmorejo. Če bo pristop in koncentracija na tem nivoju bodo prišle še naslednje zmage. Čestitke fantom za današnji nastop, borbenost in vse kar sodi zraven. Vabljeni pa že na naslednjo tekmo, ki bo še kako pomemba. V nedeljo 05.10. bo ekipa gostovala v Šmartnem. Pomoč s tribune bo dobrodošala.