Začeli tudi najmlajši

05.08.2009 V tem tednu se je ekipi u9 predstavil njihov nov trener Rajko Korent, ki bo v naslednji sezoni poizkušal otrokom podati čim več nogometnih informacij primernih za njihovo starost. Z nogometno igro se šele spoznavamo in šteje prav vsak nogometni korak in dotik žoge, ki pomeni velik nogometni napredek. Trenutno je otrok še malo, kar je popolnoma razumljivo za to obdobje a vseeno ne bo odveč opozorilo vsem članom najmlajših ekip, da se čim prej javijo na treninge saj je pred vrati nova nogometna sezona. Rajko ima trenutno na treningu tako u9 kot u8, ko pa se nas bo zbralo več, bomo ločili treninge. Veseli dejstvo, da je v zadnjih nekaj letih nogometni klub Šenčur vložil veliko energije in sredstev v nogometno šolo in tako bo predvsem zaradi najmlajših zgrajeno igrišče z umetno travo v kratkoročnem planu pa tudi urejeno pomožno igrišče in nove slačilnice. Velik uspeh za majhno urbano okolje je, da smo uspeli sestaviti ekipe po letnikih in ne le starostnih kategorijah in to dokazuje, da je nogomet med mladimi šenčurjani zelo priljubljen. V klubu pa se trudimo, da je naše delo podprto z strokovnimi načeli in cilji, ki so prilagojeni potrebam in starosti mladostnikov. Šport je koristen za otroke iz vzgojnega in razvojnega vidika ob tem, da bodo nekateri med njimi postali tudi vthunski nogometaši. Zato otroke čim prej usmerite na treninge saj športno zapravljen čas vsekakor ni izgubljen čas. Se vidimo!