Točka tako blizu in tako daleč

12.10.2014

V 2. SNL so se odigrale prve »povratne« tekme. Članska ekipa Šenčurja se je odpravila na gostovanje v bližnji Dob. Ekipa iz Doba je v prvem krogu gostovala v Šenčurju in takrat veljela za izrazitega favorita. Tekma v Šenčurju se je razšla brez zmagovalca. Po 9-ih odigranih krogih sta se ekipi vnovič sešli. Obe ekipi sta v zadnjih dveh krogih dosegli dve zmagi in bili pred to tekmo na lestvici ena za drugo. V »povratni«  tekmi pa so morali gostje priznati premoč Dobljanom, ki so slavili z 1:0. Dejansko je bilo vse odločeno že  v 10. minuti, ko so domači iskoristili napako v obrambi Šenčurja. Schwarzmann je kot zadnji poiskusil preprečiti zadetek v mreži Šenčurja a je nesrečno zadel domačega nogometaša od katerega se je žoga odbila v mrežo.  Nekaj minut zatem je imel tudi Šenčur lepo priložnost za izenačenje vendar je Ljubijankić zadel samo domače branilce. Z 1:0 se je tudi končal prvi del.

V drugem polčasu je bila igra Šenčurja nekoiko bolj povezana, a kaj več kot prečke po prostem strelu Pavlina igralci niso bili sposobni izvesti. Tudi ekipa Doba je imela v drugem delu nekaj ugodnih situacij za povišanje vodstva, vendar je ostalo pri rezultatu iz prvega dela. Na koncu zaslužena zmaga domačih. V ekipi Šenčurja ni bilo posebej razpoloženega igralca. Bilo je preveč napak pri podajah in premalo strelov proti vratom. Če pa teh ni je težko pričakovati pozitiven rezultat. Naslednja tekma bo v petek ob 19.00 uri, ko v Šenčur prihaja ekipa Veržeja. Vabljeni na ogled te tekme!