Poraz proti vodilnemu

19.04.2015

Nogometaši Šenčurja so v dvoboju 21. kroga na gostovanju proti vodilni ekipi na lestvici Krškem dokazali, da si zaslužijo kaj več kot le osmo mesto. Domačini so zmagali z 1:0, vendar je rezultat dvoboja že v 15 minuti postavil tokrat glavni sodnik Dejan Vivod, ki je dosodil 11-metrovko.  Jure Petric je brez težav poslal žogo za hrbet vratarja Šenčurja Tilna Žlebnika. V prvem polčasu so Šenčurjani imeli veliko željo po izenačenju, pred zadnjim sodnikovim žvižgom je Jernej Gvardjančič zadel »zid« igralcev Krškega in polčas se je končal 1:0. V drugem polčasu vratar Žlebnik praktično ni imel dela, vratarja domačinov pa so napadali Šenčurjani, a žal brez zadetka. Tako kot je glavni sodnik Vivod v prvem polčasu dosodil 11-metrovko  za Krško, bi jo lahko pred koncem dvoboja tudi za Šenčur, a se to ni zgodilo. Igralcem Šenčurja je tako v tolažbo ostalo le dejstvo, da so tokrat spet igrali tako, da bi lahko premagali ekipo z vrha lestvice. Včeraj je po menjavi Elvisa Beganovića prvič v spomladanskem delu sezone po poškodbi igral  Gregor Čretnik. Naslednjo priložnost, da izboljšajo točkovni izkupiček bodo imeli Šenčurjani že v petek, ko se bodo ob 19ih v Šenčurju pomerili z Dravinjo Kostroj, ki je na lestvici na devetem mestu.