Dvakrat vodili a izgubili

20.09.2015

Članska ekipa Šenčurja se je v sedmem krogu odpravila na gostovanje v Ankaran. Kljub položaju na lestvici je bil cilj Šenčurja zmaga. Po začetnem otipavanju sta si obe ekipi pripravili po eno priložnost iz katerih pa ni bilo zadetkov. V 16. minuti je po lepem predložku Krajca, z glavo za 0:1 zadel Suljević. Slavje gostov ni trajalo dogo saj so domačini že čez slabih 10 minut izenačili. Kljub izenačenju so Šenčurjani vnovič pritisnili na vrata domačih, kar se jim je obrestovalo nekaj minut pred zaključkom prvega dela. Tokrat je za 1:2 z glavo zadel Cesar. Z rezultatom 1:2 se je prvi del tudi zaključil.

Med premorom so bila trenerjava navodila jasna in glasna, da se je treba ubraniti v prvih minutah drugega dela. Tega na žalost ni bilo. Že po dobrih treh minutah se je pripetila napaka. Kar nekaj igralcev žoge nikakor ni bilo sposobnih izbiti v polje iz 16m prostora in sledila je kazen za 2:2. Po tem zadetku so domači dobili krila in že čez nekaj minut prišli v vodstvo z 3:2. Primorci so tudi v nadaljevanju izkoristili  napako v obrambi Šenčurja ter povedli z 4:2. Do konca tekme so prišli do priložnosti tudi Šenčurjani, vendar prečka Rujovića in izbijanje žoge z gol-črte po strelu Mlakarja z glavo nista prinesli uspeha. Naslednja tekma sledi v petek, ko bo na sporedu derbi med Šenčurjem in Triglavom. Še prej pa bodo fantje odigrali tekmo pokala MNZG. V torek se bodo v Godešiču pomerili z ekipo Kondor-Polet.