TEDEN OTROKA!!

05.10.2009 Nogometni klubi in ostala športna društva imajo veliko vlogo v življenju otrok. Velik procent otrok izbere šport za svojo vzgojno vrednoto in skupaj z njim zori v odraslost, v kateri oblikuje družbo po svoji podobi. Zato vpliv na otroke ni pomemben le za njih ampak celotno družbo jutrišnjega dne. Nogometni delavci se vsaj na ta dan vpršajmo, za koga delamo? Za otroke ali za klub v katerem otroci pričakujejo varno in prijetno okolje v katerem preživljajo svojo mladost. Ali je poudarjena zahteva po rezultatu res koristna za otroke ali bolj za afirmacijo kluba. Ali ni pritisk na trenerja mlajših posreden pritisk na otroke? Ali ni igranje v dveh selekcijah vsak vikend v prostem času otroka v korist kluba in njegove potrditve, ko bi se moral otrok tudi v obilici prostega časa zabavati z vrstniki in se spočiti do naslednjih šolskih obveznosti? Ali je tisti presneti gol in zmaga res tako pomembnen, da pozabimo na potrebe otrok, ki nas potrebuje ker je nesamozavesten, brez izkušenj in si ne želi pritiskov ampak zabave, veselja in pozornosti. Morda v tednu otroka ne bo odveč misel, da smo trenerji in klubi, ki delamo z otroci ne glede na športno komponento in rezultate kljub vsemu sodelavci, ki soustvarjamo boljši jutri in smo dolžni delati v prvi vrsti v korist otrok in ne nogometa ali kluba! Tekmujmo, zmagujmo in izgubljajmo predvsem pa bodimo do otrok in vseh akterjev nogometnega športa prijazni ter s tem ustvarimo otrokom osnovne pogoje za vsestrani razvoj. Nogomet naj bo prijazen do otrok in ljudi, združuje in popestri naše življenje. Oblikovati vrhunske sposobnosti in športnika je mogoče tudi ob porazih in tolažbi, ki so še bolj učljivi kot zmage!! V Šenčurju smo si edini. Pri našem delu želimo zmagovati in ustvarjati vrhunske nogometaše vendar samo na način, ki koristi otrokom in mladostnikom!