Veseli december je tu

04.12.2009 ND Šenčur je velika nogometna družina, ki omogoča otrokom tega okolja lepšo športno vsebino njihove mladosti. Naši cilji so predvsem strokovni in želimo šport približati otrokom ter mladini in preko njih izboljševati Šenčursko družbo v bodoče. Ob tem pa smo tudi tekmovalno društvo in se trudimo doseči kar najboljše rezultate in tudi ti niso izostali. Glavni cilj pa je in bo ostal izoblikovati vrhunsko športno osebnost, ki bo svoj nogometni potencial razvila do optimuma in med njimi verjamemo, bomo našli tudi vrhunske nogometne posameznike. Rezultatske cilje postavljamo realno in se zavedamo, da lahko vse vzgojne in nogometne cilje dosežemo tudi ob neizbežnih porazih, saj v kvalitetnem reševanju predvsem težjih situacij človek in nogometaš hitreje zori. Zato želimo čim višje in čim boljše po zaslugi strokovnega znanja in s sledenjem vzgojno športnih ciljev v sodelovanju in z prijateljskim stiskom rok našim nasprotnikom. Zavedamo se, da njihov poraz ni naš uspeh ampak o svoji usodi odločamo izključno sami s svojim delom. Držimo skupaj in ustvarjamo nove zmage ter poraze in zorimo v odlične osebnosti, športnike ter vrhunski športni kolektiv, katere vrhunskost pa se ne meri samo z rezultati. Izboljšali bomo pogoje dela, dvignili smo strokovnost in predvsem klubske programe približali potrebam otrok in staršev ob športnih zakonitostih seveda. Vsakdo ima odprta vrata v obe smeri in sam odloči, kaj je nogometno bolje zanj, ker nogometni trg deluje nikogar ne zadržujemo ob njegovih ambicijah ima pa vedno odprta vrata za povratek v naš klub ob njegovi želji. Nikomur ne vsiljujemo mnenja ali prepričanja kaj je bolje zanj, se pa trudimo, da tistim, ki vidijo ambicijo in željo po igranju v našem okolju, omogočimo napredek v okviru danih možnosti, ki pa so iz sezone v sezono boljše. Veseli nas dejstvo, da imamo vedno več igralcev in vedno večjo kvaliteto tako, da nas čaka lepa športna prihodnost predvsem pa potencial ljudi, ki se bodo vedno radi vračali v naš klub kot volonterji ali samo simpatizerji s spomini na lepo otroštvo in mladost. Ali se s tem odrekamo vrhunskih športnih dosežkov? Nikakor ne! Le dosegli jih bomo po visokih strokovnih kriterijih brez bližnjic in zato bodo trdni in dolgotrajni. Otroci se z veseljem vračajo v mirno in varno delovno okolje kluba, trenerji pa v ustvarjalno in prijateljsko okolje, kjer ni povišanih tonov je le kritični pogled na delo in vsi plujemo z isto barko naprej tudi v naslednje leto. Kam nas bo to pripeljalo bomo videli bistveno pa je, da imamo vizijo in delovno vnemo. Nogometni Srečno tudi za naprej in vsem ostalim nogometnim delavcem po Gorenjski v upanju na še boljše sodelovanje v korist otrok, mladine in odraslih nogometašev.