Seminar A v Velenju

16.01.2010 Praksa ima v nogometu vedno prednost pred teorijo res pa je, da teorija daje praksi red in smiselnost ter omogoča načrtno delo. Improvizacija ne prinaša učinka na dolgi rok. Zato se v klubu zavedamo, da je teoretična podlaga še kako pomembna, da uresničujemo naše praktične sposobnosti in trenerski talent. V klubu pripravljamo tudi posebno izobraževanje, na katerega pa bomo opozorili, če bo dosegel svoj razmah in interes ljudem, ki bo namenjen. Vsekakor je prav, da smo tudi sami dejavni na tem področju. Eden izmed ciljev našega strokovnega dela pa je vsekakor tudi prostor za nogometno ustvarjalnost in naši trenerji, ki so z diplomo in opravljenim delom do sedaj dokazali strokovnost imajo tudi delček ustvarjalne svobode, ker ustvarjalno delo z lastno idejo pomeni napredek v nogometu. Nismo tisti, ki le sledijo druge pa čeprav nas kdo želi tako prikazati in smo veseli, da smo v klubu ljudje, ki so sposobni razvijati lastno nogometno filozofijo. In takšni seminarji so odlični za izmenjavo mnenj ter ustvarjanje lastnih idej v nogometu zato čestitke NZS in trenerski organizaciji za izvedbo, predavateljem pa zahvala za zanimive teme. Nogomet ni samo trenutno stanje in znanje ampak daje veliko maneverskega prostora za ustvarjanje in nadaljni razvoj. Zato je prav, da so v Sloveniji tudi takšni trenerji, ki ne le sledijo ampak oblikujejo tudi lastno nogometno filozofijo. Verjamemo in upamo, da to občutijo tudi naši nogometaši in prepoznajo v našem delu strokovnost ter ustvarjalnost tudi starši naših otrok ter navijači in simpatizerji, ki jih je iz dneva v dan več.