Odlični pogoji za najmlajše

04.05.2010 Dvorana še ni čisto pri koncu in nekaj detajlov je še potrebno urediti, je pa že v stanju, ko našim najmlajšim omogoča beg pred dežjem in kvaliteten trening na umetni travi. V naslednjih dneh bo poskrbljeno tudi za detajle. Celoten klub še posebej pa nogometna šola do 12. leta starosti pa doživlja programski preporod. Dvorana nam ob rednem treniranju omogoča toliko novih možnosti, da bomo na novo sestavili strokovni program dela, ki pa bo orientiran strogo na vzgojno športne strokovne cilje, ki bodo pisani na kožo otrok in mladine in ne klubskih ambicij ter rezultatov. Seveda si iz tega obetamo v končni fazi tudi rezultatski preboj najboljših posameznikov, ki pa naj zorijo v prijaznem in razvojno vzpodbudnem okolju s čim manj pritiski, ki jih znamo ustvariti odrasli ljudje predvsem za lastne potrebe in prikaz nadmoči nad drugimi predvsem odraslimi ljudmi. Mi pa smo se odločili upoštevati svetovne trende ter stroko pri vzgoji in učenju nogometne igre in celotni program bomo podredili takšnim parametrom. Želimo tudi zmagovati ampak v kriterijih igre, vzgoje, razumevanja in vzpodbude našim najmlajšim na poti učenja nogometne igre. Za nas je že želja po zmagi in borbenost na igrišču zmaga sama po sebi uvrstitev bo pač takšna, kakršen material imamo tako v igralskem kot trenerskem smislu. Vsekakor pa nam bo nogometna dvorana pomagala pri kvalitetni izvedbi programov in popularnosti nogometne igre v našem okolju.