Investirati v šport

14.05.2010 Politične in ekonomske strukture so tiste, ki so zadolžene za ustvarjanje pogojev športu, da bo deloval na vrhunskem nivoju. Pa tu ne govorimo o rezultatu, ki je končna posledica vseh mogočih faktorjev ne le denarja. Govorimo o množičnosti, programih, infrastrukturi itd. Kjerkoli so športne ustanove prepuščene lastni iznajdljivosti in nimajo družbene podpore v politiki ter gospodarstvu ne zaživijo z vsemi pozitivnimi učinki, ki ji šport prinaša na družbo določenega okolja. "Moralne podpore se ne da namazati na kruh" bi rekel marsikaterišportni delavec, ki mora brez ali z malo denarja ustvarjati dobre športne vsebine. Ali se v Šenčurju zavedamo kaj pomeni, da imamo športni kolektiv v katerem je 250 otrok in mladine? Da v trenerskem štabu trenutno delujejo trije profesorji športne vzgoje in dva trenerja s PRO trenersko licenco? Ali ni to vsebina, ki je vredna podpore tistih, ki im ajo moč odločanja ter ustvarjanja v družbi, to pa so tisti, ki imajo sredstva, kajti vsaka stvar nekaj stane. Ali si predstavljate teh 250 mladih ljudi na ulici in pred računalniki brez ideje kako preživeti prosti čas? Pomembno je spoznanje, da za obstoj športnega kolektiva ni odgovoren le športni delavec, ki ima veliko moralne podpore ampak vsi tisti, ki ste gospodarsko in politično uspešni, da omogočite pogoje in sredstva za izvedbo takih programov, ker članarina sama zagotavlja le osnovna sredstav za obstoj. Mi pa želimo več. Še boljši šolski program in več otrok v nogometu, še več igralnih priložnosti, razvoj ženskega nogometa, izobraževanje trenerjev in staršev... idej je veliko. Ko na glas razmišljamo, da potrebujemo nove gole, žoge, slačilnice, še eno pomožno igrišče in večina la zamahne z roko nas skrbi, da brez javne podpore političnih in gospodarskih ljudi naša pretirano potrošniška družba nima občutka za soodgovornost do družbenih pojavov in soljudi. Pridite v športni park in se prepričajte na lastne oči ali se splača biti donator, sponzor, vlagatelj v nogometni klub Šenčur, kjer 250 otrok in mladine dan za dnem uresničuje svoje sanje ob nogometni žogi!