Nekaj o rezultatih

25.05.2010 Realna ocena sposobnosti ekipe in dela trenerja je osnova za pravo delovno okolje v vseh selekcijah tudi tistih, ki so bolj tekmovalno usmerjene in se spogledujejo s slovenskim prostorom. Trenerji so prvi poklicani za delo in reševanje nastalih situacij, v klubu pa ocenjujemo realno situacijo stanja posamezne ekipe, ki ni vedno odvisna od rezultata. Navijamo, se veselimo zmag ter vzpodbujamo ob krizah in nudimo podporo za mirno in vzpodbudno delovno okolje trenerjem v kriznih trenutkih, saj so oni tisti najsposobnejši v nogometnem pogledu, da stvari zapeljejo na boljše. Uprava s strokovnim vodstvom pa odreagira le takrat, ko ocenimo, da posamezna ekipa ne deluje po športnih kriterijih, kar pa letos ni bil primer, saj imamo dober strokovni team. Letos smo imeli kar nekaj kriznih situacij tako pri članih, kot tudi mladincih, kadetih in dečkih. Zaupanje v trenerje in realna ocena stanja pa se je pokazala za odločilno, saj so prav vsi trenerji negativne trende obrnili navzgor in uspeli doseči tekmovalne cilje. Člani so obdržali drugoligaški status, mladinci in kadeti so ostali v drugi ligi brez večjih težav, dečki so že uvrščeni v kvalifikacije. Za nameček smo uspešni tudi v mlajših selekcijah čeprav tega namerno ne izpostavljamo, saj smo mnenja, da je pretirano izpostavljanje rezultatov v teh kategorijah le rezultatski pritisk, ki si ga ne želimo ampak vzpodbujamo otroke k igri, kreativnosti in zagrizenosti za vsako žogo in meter igrišča. Delo se pozna in naše ekipe so uvrščene pod sam vrh gorenjskih lestvic pa naj gre komu še tako v nos bomo še enkrat napisali tisto v kar verjamemo. Rezultat je dejanski odraz stanja talenta in našega dela ter pride sam po sebi brez rezultatskih pritiskov in obremenjenosti, ko stopimo na igrišče. Cilj je le velika želja in motivacija po golih in zmagah s strani igralcev. S takim pristopom smo lahko v naslednjih leti vedno boljši in uspešnejši v ustvarjanju vrhunskih ne samo dobrih nogometašev in dokaz so tudi letošnje predstave naših najmlajših. V naslednji sezoni pripravljamo kar nekaj novosti, ki pa ne pomenijo zaostrovanje kriterijev ali več dela  ampak le boljše in še bolj prilagojeno otrokom, mladini in vsem ostalim ljudem, da bodo v prijetnem delovnem okolju uresničevali osnovno poslanstvo nogometnega društva Šenčur. Čestitke vsem kolegom udeleženim v razvoj in delo našega kluba ob uspešni sezoni 2009/10 še pred koncem le te.