V DERBIJU VODILNIH PORAŽENI

07.10.2019
Tinex Šenčur je v soboto gostoval pri Primorju v Ajdovšini. Ekipi sta pred začetkom 8.kroga zasedali vodilni mesti na lestvici. Bolje so v srečanje krenili domači, ki so takoj napadli proti vratom Šenčurja in že v 8.minuti srečanja povedli z 1:0.  Tudi v nadaljevanju je bil Primorje boljši nasprotnik, naši fantje pa nikakor niso prišli do svoje igre in priložnosti. V 32. minuti je vratar Vrečič obranil 11.metrovko  in polčas se je končal z 1:0 za domače. V drugem delu je  trener Krcič takoj opravil dve menjavi in Šenčur je postajal vse nevarnejši a pravih priložnosti nismo videli. Domači so bili nevarni iz protinapadov a je nekajkrat odlično posredoval Vrečič. V 75.minuti pa izenačenje, iz 11.metrov je zadel Samo Kokalj. Ko je že kazalo, da Šenčur lahko obrne potek srečanja pa nova napaka naše obrambe. Le tri minute po izenačenju je Primorje  iz še tretje enajstmetrovke na tekmi  ponovno povedel.  Do konca srečanja je rezultat ostal nespremenjen in Primorje je z zmago v derbiju kroga trenutno vodilna ekipa lige. Tinex Šenčur, ki na tej tekmi ni pokazal tistega kar smo spremljali v dosedanjem delu prvenstva že v petek čaka nova zahtevna preizkušnja ko v Športnem parku gostimo Brinje Grosuplje.