Šenčurski nogomet

20.06.2011 Čeprav se ne obremenjujemo z ničemer kot vsebino nogometa in ne rinemo v ospredje z ničemer kot le z veseljem do dela v nogometu, veselja do otrok in želje biti del športnega okolja v našem vsakdanu pa smo postali prepoznavni tudi izven našega društva. Na žalost v našem okolju vsekakor premalo predvsem pri tistih, ki nam bi lahko pomagali v smislu finančne podpore ambicij, ki jih imamo pri delu. Pa nič ne de nogomet bo tak, kakršno ima podporo v okolju, kjer deluje to so dejstva. Ali ima kdo rezultatske ambicije? Marsikdo saj delujemo v športu ampak te imajo zdravo športno osnovo, ki pa je soočena z realnimi pogoji delovanja majhnega in ne tako bogatega okolja. Ali koga ogrožamo? Nikakor ne razen, če mu je grožnja že sam obstoj našega društva ampak takšni motivi so izkrivljeni in mečejo slabo luč predvsem na tistega, ki sovraži in pljuva na vse okoli sebe. Ali prebiramo internetne strani drugih klubov? Nimamo časa tudi za urejanje svoje in zato zelo redko kukamo tudi na druge. Ali smo zadovoljni z letošnjo sezono? Zadovoljni smo z vsebino, ki pa vedno sproži debate in emocije, ki pa so razlog za kakšno minutko več v klubskem bifeju ob klepetu in spet je zanimivo. Ali bi šli v prvo ligo z vsemi selekcijami? To da zmoremo smo dokazali s skupno ekipo Velesovo Šenčur pri U-14 s katero smo ostali v ligi. Ali bomo tudi v bodoče? Ne vemo, kaj mislite?  Mi znamo, ali ste pripravljeni podpreti naše znanje s finančno podporo, ki je potrebna? Igrali bomo vedno tam, kjer bomo lahko glede na pogoje, ki jih bomo uspeli zagotoviti. Kaj pa če izpademo iz katere izmed lig? Bo to pač dokaz, da okolje ne zmore, mi smo se že dokazali z delom.Poizkušali smo nanizati nekaj vprašanj, ki jih srečujemo v vsakdanjem življenju tako, da smo vprašali sami sebe! V Šenčurju imamo radi nogomet, spoštujemo vse klube na Gorenjskem predvsem pa smo veseli, da uresničujemo otroška nogometna pričakovanja do nas. Nimamo odgovora na vse nogometne situacije in nimamo za sabo močnih gospodarsko političnih ljudi za visokoleteče cilje. Imamo pa voljo in predvsem pošteno željo uresničevati športne želje otrokom, mladini in vsem nogometašem, ki se vidijo v našem klubu. Včasih malo bolje včasih malo manj. Če pa se bo pojavil nekdo, ki mu bo všeč naše delo morda tudi več. Odhajamo na dopuste, otroci na nogometne in ostale počitnice, vrnili pa se bomo veseli in neobremenjeni, ker nas bodo čakali obrazi pričakovanj naših nogometašev, ki nas vedno nestrpno pričakujejo in to je največje bogatstvo, drugo ni pomembno.  Še za evidenco. Ta članek je napisal in pregledal upravni odbor ND Šenčur!! Lepe počitnice vsem!!