Točka z gostovanja v Kortah

02.05.2009

Članska ekipa Tinex Šenčur je odpotovala na gostovanje v Korte k istoimenski domači ekipi. Kot vemo se gostujoča ekipa bori za obstanek in jim je vsaka točka še kako pomembna. Z vsemi temi pričakovanji o težki in neugodni tekmi se je za ekipo Tinex Šenčurja tudi začelo. Že v zgodni fazi tekme v 3. minuti so prejeli prvi zadetek. Po prvem udarcu s kota je domača ekipa povedla z 1:0, z glavo je zadel  domači igralec Franetič, ker je pri pokrivanju zamudil Đurić. V nadaljevanju je naša ekipa prevzela pobudo na majhnem in trdem igrišču nanizala kar nekaj lepih priložnosti, omeniti velja nekaj najnevarnejših. Po desni strani je prodrl Babić lepo podal v globino, Blagojevič sprejel in odigral v prazen prostor z Ovčino, ki se je sam z oči v oči znašel z domačim vratarjem ga položil na tla a na žalost zadel samo zunanji del mreže. Nato je z desne strani podal žogo pred gol Ovčina, Stanko pa zadel prečko. Strel Kukavice z roba kazenskega prostora  je šel za las mimo vrat. Đurič neposredno s kota zadane stativo, kjer se žoga srečno odbije od vratarja v polje. Po veliki premoči v posesti žoge in priložnostih ostane prvi polčas rezultatsko nespremenjen.

V drugem polčasu se je intenziteta stopnjevala, priložnosti so se vrstile vendar zadetka ni bilo. Ker so vse sile usmerili v napad se je tudi domači ekipi ponudila priložnost v protinapadih. V 70. minuti je domači napadalec prišel sam pred našega vratarja vendar streljal čez gol. V samem zaključku tekme pa smo dosegli zadetek. V 87. minuti je po predložku z desne strani Dizdarević z glavo zadel desni vratarjev kot. Po zadetku sta se ponudile še dve zrele priložnosti, celo za zmago, a je vedno zmanjkalo kanček zbranosti, da bi z gostovanja odnesli vse tri točke. Kot že velikokrat doslej v nogometu  noben nasprotnik ni lahek in ne glede na uvrstitev posamezne ekipe na lestvici se vse odloča samo na igrišču. V naslednjem krogu pa nas čaka gorenjski derbi z ekipo Kranja v domačem športnem parku.