TRDO PRIIGRANE 3 TOČKE

27.03.2012

Dečki selekcije U-14 moštev NK Velesovo-Šenčur in HIT Gorica so se v nedeljo 25.3.2012 pomerili v Velesovem ob spremstvu 40 navijačev. Velesovčani so po zadnjem bolečem porazu proti Interblocku z željo samozavestno stopili nasproti močni Gorici, ki zaseda zgornjo polovico tabele in ni mačji kašelj, kar se tiče moštev v 1.SNL. Velesovčani so tekmo morda začeli v morda malo zdesetkani postavi saj sta manjkala branilca Jan Bohinc, ki bo od nogometnih igrišč zaradi operacije slepiča odsoten še kakšen mesec in Boro Jefimič, ki bo odsoten še malo dlje časa, saj si je dokaj hudo poškodoval koleno. Poleg tega pa je manjkal še drugi strelec Velesovega Grega Kern, ki pa naj bi bil že pripravljen za naslednjo tekmo proti Domžalam. Kljub poškodbami pa je bila želja po zmagi večja od skrbi za poškodbe in ekipi sta se tako ob 11:00 s piskom sodnika Grosa Bena na domačem igrišču Velesovega pomerili. Prvih nekaj minut so vajeti v roke prijeli domači in si po boku z Rokom Ferlanom ustvarili dve konkretni možnosti za zadetek, a le teh niso izkoristili. Nato pa je prišel pravi šok, saj so Goričani po samozavestnem začetku Velesovčanov zadeli že v 6.minuti, ko je nezbranost obrambe izkoristil Mlečnik Jan. Domači pa na srečo še zdaleč niso vrgli puške v koruzo, saj so prišli do zrelih priložnosti. Preglavice v obrambi Gorice pa je povzročal že prej omenjeni Rok Ferlan, ki je s svojo hitrostjo v atletskem teku preigral celotno obrambo in z nekaj streli ogrozil mrežo Gorice, a je bil vsakič na mestu vratar gostov. Zadetek je v tem trenutku že nekako visel v zraku in kmalu je tudi padel, pri tem pa je bil ključnega pomena ponovno Rok Ferlan, ki je izsilil prekršek nedaleč od 16-meterskega prostora. Tega je izvajal Žan Celar, ki je žogo lepo poslal v kazenski prostor, kjer je po zmedi v 12.minuti padel zadetek. Sprva je zgledalo, kot, da je žogo v vrata pospravil Luka Jagodic Bašič, a je bil zadetek priznan igralcu Gorice Matiji Kompari. Veselje je bilo kljub temu izjemno in to se je poznalo tudi na igri. Čeprav je bila igra do konca kot nekakšno nihanje, saj sta imeli obe ekipi priložnosti za zadetek, je končni izid malo pred koncem polčasa v 32.minuti postavil izjemni Rok Ferlan, ki je prvi polčas odigral odlično. Ta je preprosto pretekel celotno obrambo in nato preigral še vratarja in žogo brez težav pospravil v prazno mrežo gostujočih. Kratko za tem pa je bil odpiskan prvi polčas. V drugem polčasu so imeli Goričani, dokaj večjo prevlado nad igro, saj pri domačih žoga ni stekla tako kot v prvem polčasu. Posledično pa se je to seveda poznalo tudi na igri, saj so gostje nanizali več priložnosti medtem, ko so se domači zanašali na trdno obrambno vrsto v kateri so Tilen Slemec, Žiga Celar, Jan Lipar in David Bobnar kljub manjšimi napakami ustavili napade Goričanov in obdržali hladno kri v obrambi. Moštvo Grega Urha je tako do konca zadržalo vodstvo in si s trudom priigrala zlata vredne tri točke, ki Velesovčane trdno držijo v sredini lestvice