Kadeti in mladinci s 4 točkami iz vročih Trbovelj

06.05.2013

V 20. krogu 2.SKL,2.SML lige so se nogometaši Šenčurja odpravili v Zasavje, kjer so se v Trbovljah pomerili z istoimenskim domačim moštvom. Pričakovali smo dokaj težka obračuna tako pri mladincih kot pri kadetih, a se je izkazalo tako samo na kadetskem srečanju. Šenčurjani skozi potek tekme nikakor niso uspeli vzpostaviti premoči, kot na zadnji tekmi proti Ivančni Gorici,a so po spletu okoliščin v zadnji minuti prvega polčasa prišli do dokaj srečnega zadetka. Strelec le tega je bil  Jure Zupančič. No v nadaljevanju se je igra enakovredno odvijala med obema 16-m prostoroma  in nismo imeli občutka, da bi lahko padel zadetek. V eni od domačih akcij so si igralci Rudarja priigrali eno redkih priložnosti na tekmi in tudi dosegli izenačujoči zadetek. Povsem zasluženo lahko rečemo se je tekma razpletla s tem izidom in moštvi sta si razdelili po točko.

Mladinska tekma je bila povsem drugačna, saj so prevladovali le igralci Šenčurja in ob koncu visoko slavili s 3:0. Strelci so bili Puka, Pavlinič in Dobnikar še posebej zadetka Puke in Dobnikarja pa sta bila resnično lepa. Poudariti moramo, da so domačini igrali le z enajstimi v polju in po poškodbi enega izmed njih le z 10 od 15 minute srečanja. Ob koncu lahko rečemo spodbudna zmaga Šenčurja pred torkovim finalom pokala v Britofu.

Fantje čestitke in pogum za nadaljevanje prvenstva, ter jasno finala pokala Gorenjske.