V prvem kolu brez točk iz Krškega

11.08.2013

V prvem kolu 2 SNL se je članska ekipa Šenčurja odpravila na vselej težko gostovanje v Krško. Močno spremenjeno člansko zasedbo je pričakala dobro pripravljena zelenica in pa znosna temperatura za igro. Po prvem žvižgu Damirja Skomine sta ekipi dobrih prvih 10 minut bolj kot ne otipavali ena drugo. Igra je potekala med obema šestnajstmetrskima prostoroma brez priložnosti. Videlo se je da nihče ne upa preveč tvegati. V štirinajsti minuti pa je po akciji Šenčurja in odbiti žogi novinec Tabot lepo meril z približno 20 metrov. Zadel je v levi spodnji kot nemočnega domačega vratarja, kjer se je žoga od vratnice odbila v mrežo. Vodstvo 1:0 za Šenčur pa ni vzdržalo dolgo. Po prekršku Tabota daleč od vrat je s prostega strela Žlebnika presenetil Urbanč.  Do konca prvega dela sta za Šenčur s prostega strela poizkušala še Kotnik in pa s strelom od daleč Tabot. Oba sta bila nenatančna in merila čez vrata. Drugi del so bolje pričeli domači in že v petdesti minuti nevarno zapretili, a na srečo gostov je žoga zletela mimo. V 54 minuti pa so domači po izgubljeni žogi Šenčurja v sredini izpeljali hier napad in za 2:1 je zadel Blažinčič. Kmalu je sledila reakcija gostujočega trenerja, ki je Frantarja zamenjal s Košnikom. V teku je bila 71 minuta ko se je Beganović na parih metrih sam znašel pred domačim vratarjem vendar je streljal čez vrata. In staro nogometno pravilo kdor ne da dobi se je kmalu uresničilo. V 74 minuti nov hiter napad domačih in za končnih 3:1 je zadel domači kapetan Dvorančič. Do konca tekme je gostujoči trener opravil še dve menjavi. Poškodovanega Ajdovca je zamenjal Beširević, Kokalja pa Zukanovič. Priložnosti za Šenčur sta do konca zapravila še Beširević iz bližine in Kotnik s prostega strela. Tudi domači so imeli še nekaj priložnosti, ki pa jih je Žlebnik uspešno polovil. Šenčur tudi v dugem kolu gostuje. Tokrat v Kopru, kjer se bo pomeril z ekipo novincem v drugi ligi Ankaranom. Zaželimo jim, da bi se z drugega gostovanja vrnili bolše volje.