Šenčur ni smel osvojiti točke

01.09.2013

Članska ekipa Šenčurja se je po domači zmagi nad Šampionom optimistično odpravila na gostovanje v Kidričevo. Čeprav sta iz kadra izpadla Tabot in Pavlin so si gostje obetali vsaj točko.

Domači so v tekmo krenili zelo agresivno, da ne rečemo grobo. Že v drugi minuti so grobo zrušili Dolžana s hrbta na kar pa je »domači sodnik« odreagiral le z opozorilom. Ista zgodba je sledila le nekaj minut kasneje. Že takrat se je zdelo, da domači pač morajo zmagati. Prvi nevaren poizkus proti domačim vratom je sprožil Kotnik s prostega strela vendar je bil domači vratar zanesljiv. Domači so imeli sicer več žogo v svojih nogah, prvič pa so zapretili v 18 minuti, ko so streljali visoko prek vrat. Kar danes nerazpoloženi sodnik  že v začetku ni znal umiriti je sledilo v 22 minuti po novem ostrem štartu na Đurića, ki je vse skupaj plačal z poškodbo in posledično prvo menjavo v ekipi Šenčurja. Domači so imeli v 34 minuti priložnost iz prostega strela, katerega žoga pa je zletela mimo vrat Žlebnika. Naslednji šov delilca pravice je sledil v 40 minuti, ko so domači zaustavili prodirajočega Levstka. Na začudenje gostov mu je sodnik iz Ljubljane pokazal drugi rumeni karton in pot v slačilnico. Že prvi njegov rumeni karton je sodil v rubriko, saj ni res pa je. Pač sodniki tudi »grešijo«, pa vedno temu ne moreš verjeti. Pa za nekaj časa pustimo glavnega akterja. V 43 minuti je Aljančič poslal lepo podajo na prvo vratnico, kjer pa ni bilo nikogar da bi žogo potisnil v mrežo. Polčas se je tako končal 0:0 in z pričakovanji kaj lahko še ponudi glavni sodnik v drugem delu.

V tretji minuti nadaljevanja so si gostje po povratni žogi priigrali prilžnost, ki pa jo sicer agilni Nunić ni najbolje zaključil. V 59 minuti pa nov šov glavnega sodnika. Sodnik sodi najstrožjo kazen za domače, ki jo je videl verjetno le on. Vratar Žlebnik je poskrbel, da je bilo zadoščeno pravici in je odlično ubranil strel z 11m. Številčno oslabljeni gostje so se borili po svojih najboljših močeh in s pomočjo zanesljivega Žlebnika dajali upanje na točko. V 82 minuti pa se je pripetila napaka Lukancu, ki se ne bi smela. Po podaji Žlebnika mu je žoga ušla v avt in sledil je nasprotni napad. Po strelu domačega igralca je žoga zadela nekoga od gostov in srečno odskakljala v šenčursko mrežo. Gostje so nato v zadnji vrsti zaigrali samo s tremi možmi in poizkušali izenačiti. V 90 minuti je sodnik dosodil prosti strel za goste s približno 16m. Nekateri domači gledalci so po tekmi priznali, da je bil prekršek v 16m prostoru. Pa pustimo to. Kotnik je slabo izvedel ta strel in žoga je končala čez domača vrata. V sodnikovem podaljšku pa je z glavo poizkusil Košnik, ki je bil ob tem zrušen s hrbta. Kljub temu je žoga za malo zletela čez domača vrata. Da bi sodnik pokazal na 11m...., je pač odsodil v današnjem stilu. Fantom pohvala za borbeno igro, proti dvanajstim se pač ne da. Upajmo pa da kazni ne obstajajo samo za klube in igralce, ob tem jeAluminij povsem izuzet, ampak tudi sodnike. Radetov dan pač ni bil njegov večer.