Vodilni Dob klonil v Šenčurju 4:0 (2:0)

09.09.2013

V petem krogu 2 SNL se je Šenčur drugič v sezoni predstavil domači publiki. Tokratni nasprotnik je bila ekipa z Doba, ki je po štirih krogih zasedala prvo mesto na prvenstveni lestvici. Prva priložnost se je ponudila gostom z Doba, ki so imeli na začetku več od igre. Po dobrih destih minutah pa so se zbudili tudi domači igralci. Najprej je Kotnik iskal Dolžana, ki pa je bil malo prekratek. V naslednji akciji je Košnik z desne poslal predložek pred vrata, kjer jo je z malo sreče vratar gostov odbil v kot. Tudi naslednja akcija je bila v režiji Košnika, tokrat pa je bil prekratek Nunić. V dvajseti minuti je po prekršku nad Beganovićem, na okoli 20 metrov rahlo z leve strani, sledil prosti strel Kotnika. Žoga je zadela živi zid in končala v kotu za domače. Po akciji iz kota je vratnico zadel Ajdovec, odbito žogo pa je v vrata pospravil Dolžan. V 22 minuti vodstvo domačih 1:0. Po dobrih petih minutah tekme se je v lepi situaciji znašel Beganović, ki pa je meril previsoko. V trideseti minuti pa nov zadetek za domače. Po odbijanju žoge pred vrati Doba se je ponovno na pravem mestu znašel Dolžan, ki je ostal sam nekaj metrov od vrat (2:0). V sodnikovem podaljšku so s prostega strela nevarno zapretili gostje. Strel je zadel prečko domačih vrat in končal v golavtu.

Na začetku drugega dela je domači trener bolnega Kotnika zamenjal z Đurićem. Pričakovati je bilo nalet gostov, kar se je tudi zgodilo. Že v prvi minuti nadaljevanja so gostje zgrešili nemogoče, ko so z dveh, treh metrov žogo s tal poslali prek vrat. Kmalu sta sledila še dva nova nevarna poiskusa gostov. V 53 minuti pa je prišlo do prerivanja igralcev obeh ekip. Sad tega so bili trije kartoni. Rumenega pri domačih je prejel Đurić, pri gostih pa Kunstelj. Poleg tega je rdeči karton pri gostih dobil Lunder. Domači so po slabi izkušnji, ki so jo doživeli v  Kopru, potrebovali približno dvajset minut, da so se otresli pritiska gostov. Ti so kljub igralcu manj iskali gol priključka. Čez čas pa so gostom tudi malo pošle moči in domačim se je odprlo vliko prostora. Najprej je bil nenatančen Nunić, ki je z leve strani meril mimo vrat. Že minuto kasneje, natančneje v 75 minuti, pa je Marko reagiral bolje in lepo podajo Beganovića spremenil v vodstvo 3:0. V teku je bila 78 minuta, ko je domači vratar Žlebnik preprečil znižanje rezultata. Tilen se je predstavil v lepi luči in odbranil zelo zanesljivo. Deset minut pred koncem je Pavlin meril čez vrata. Tri minute pred koncem rednega dela je Beganovića zamenjal Kokalj, minuto kasneje pa Košnika Frantar. V zadnji minuti pa je po levi strani lepo prodrl  Kokalj in v slogu rutinerja zadel za velikih 4:0. Naslednja tekma sledi v nedeljo 15.09.2013 ob 16.00 uri v Šmartnem. Vabljeni tudi v Šmartno ob Paki!