Člani uspešni v pokalu Slovenije 2:1 (1:1)

19.09.2013

V sredinem popoldnevu so se člani Šenčurja v drugem krogu pokala Slovenije doma pomerili z ekipo Farmtech Veržej. To je ob enem tudi zadnji krog, ki prinaša samo eno tekmo. Že v naslednjem krogu se bosta igrali dve tekmi. V prvih destih minutah so imeli domači več žogo v svojih nogah, kar pa ni pripeljalo do kakšnih večjih priložnosti. V teku je bila petnajsta minuta, ko je gostujoči vratar v kazenskem prostoru podrl prodirajočega Beganovića. Glavni sodnik je upravičeno dosodil najstrožjo kazen. Sicer zanesljivi izvajalec Kotnik tokrat ni najbolje meril in vratar gostov je strel odbil. Svojo napako je Bine popravil v 32 minuti, ko je v svojem slogu zadel s prostega strela za domeče vodstvo z 1:0. Po vodstvu so gostje vzpostavili ravnotežje na igrišču in v 40 minuti so prišli do izenačenja na 1:1. V zadnjih petih minutah so domači pritisnili proti gostujočim vratom a je Nunić zadel vratnico, strel Dolžana pa je vratar gostov ubranil na golovi črti. Polčas 1:1.

V prvih petnajstih minutah nadaljevanja je igra potekala brez priložnosti na obeh straneh. Prvi je bil 2x v priložnosti Beganović, ki pa ni zadel. Tudi Levstek se je znašel v ugodnem položajo a je meril čez vrata. Na nasprotni strani so občasno grozili tudi gostje. Vse nevarne poizkuse pa je v domačih vratih suvereno polovil domači vratar Hočevar. Ko je že kazalo, da ne bo več spremembe pa je za domačo zmago poskrbel Pavlin. Zglavo je zadel za uvrstitev v naslednji krog pokala. Na koncu zaslužena zmaga z 2:1. Velja pa pohvaliti domačega vratarja Hočevarja, ki je po poškodbi Žlebnika na ogrevanju vskočil v domača vrata in pokazal, da je s srcem pri domačem klubu. Naslednja članska tekma bo že v soboto na domačem igrišču. V sedmem krogu 2 SNL v goste ponovno prihaja ekipa Farmtech Veržej. Začetek tekme ob 16.00 uri. Vabljeni!