Veržej vrnil z obrestmi

22.09.2013

Po sredinem pokalnem obračunu med Šenčurjem in Farmtech Veržejem sta se v sedmem krogu 2 SNL zopet pomerila ista nasprotnika. Tokrat so bili gostje veliko konkretnejši v realizaciji in zasluženo osvojili vse tri točke. Povedli so že v peti minuti, ko so domači po kotu slabo izbili žogo. Gostje so streljali proti golu in z nekaj sreče je žoga prišla do osamljenega Polajžerja, ki mu s parih metrov ni bilo težko zadeti. Že čez pet minut pa je bil Kotnik po lepem prodoru nepravilno zaustavljen v kazenskem prostoru. Podobno kot v pokalni tekmi najstrožja kazen ni bila realizirana. Tokrat je poizkusil Dolžan in tudi v tem primeru je bil zmagovalec gostujoči vratar. V 16 minuti bi bili domači kmalu še enkrat kaznovani. Po strelu gostov je žoga oplazila nekoga izmed domačih in na srečo zletela mimo leve vratnice vratarja Šmajda. Le ta je po prihodu s Cipra prvič stopil med vratnici. Po dobrih dvajsetih minutah je bil domači trener Pavlin primoran opraviti prvo menjavo. Poškodovanega Tabota je zamenjal Košnik. Do konca prvega dela so imeli domači nekaj lepih priložnosti za izenačenje, vedar Šenčurjani niso bili zbrani pri zaključnih strelih ali pa se je izkazal gostujoči vratar. Polčas 0:1.

Že kmalu po začetku drugega dela se je dvakrat v lepi priložnosti znašel Beganović. Prvič v gneči ni našel žogi pot v mrežo, drugič pa je bil vratar že premagan a so branilci Veržeja žogo izbili z golove črte. Nato se je igra nekoliko umirila. V 65 minuti pa so gostje izvedli hiter protinapad, ki ga je brez težav zaključil Vinkovič. 2:0 za Veržej. Domači strateg je takoj reagiral in v 68 minuti opravil drugo menjavo. Beganovića je zamenjal Kokalj. Že čez pet minut pa so tretjič udarili Veržejci. Z enostavno kombinacijo so prišli do vodstva 3:0. Tokrat je napad lepo zaključil Stojanović. Sledila je še zadnja menjava v domači ekipi. Levstka je zamenjal Markič. Do konca je ostalo dobrih petnajst minut, vendar so domači nadaljevali z slabo realizacijo in niso uspeli doseči niti častnega zadetka. Na koncu povsem zaslužena zmaga Veržeja, domači pa se bodo morali krepko zamisliti nad svojo realizacijo. Naslednja tekma sledi v sredo, ko bo ob 19.00 uri v pokalu Gorenjske tekma med DLN in Šenčurjem v Šenčurju. V 8 kolu 2 SNL pa Šenčur gosuje pri Beli Krajini. Tekma bo v nedeljo 29.09.2013 ob 16.00 uri.