Člani minirali nuklearko

13.10.2013

Članska ekipa Šenčurja je v 10. krogu 2 SNL nadaljevala v podobnem slogu kot v prejšnjem. Takrat so doma porazili Radomlje, tokratna žrtev pa je bila ekipa Krškega. Glede na težave z remonti v nuklearki se je prčakovala napeta tekma. Kljub obilnim deževnim padavinam je igrišče omogočalo tekočo igro. V začetku so imeli gostje iz Krškega nekaj več od igre a so bili v zaključkih akcij nekonkretni. Že prvo priložnost pa so domači učinkovito spremenili v zadetek. Prosti strel nekoliko z desne strani je v zadetek pretvoril »šenčurski Platini« Kotnik. Ta zadetek je dal domačim krila in že v 25. minuti je po hitrem protinapadu Levstek zadel vratnico, Nunić pa odbite žoge ni uspel spraviti v mrežo Krškega. Po presledku dveh minut se je Levstek odkupil za zamujeno priložnost in po lepi podaji Pavlina elegantno zaklučil akcijo za domače vodstvo z 2:0. Ko je bila v teku 30. minuta je 100% priložnost imel »Čive« a jo na žalost ni izkoristil. Domači so kljub temu še vedno jurišali proti vrato Krškega in v 36. minuti je trenutno tretji strelec lige Nunić stresel prečko gostujočih vrat. V zadnji minuti prvega dela so imeli tudi gostje lepo priložnost, ki pa jo je domači vratar Šmajd odlično ubranil. Prvi del se je končal z zasluženim vodstvom domačih 2:0.

V drugi del sta ekipi vstopili brez menjav v ekipah. Domači so klju vodstvu še naprej jurišali proti golu Krškega. Prvi dve priložnosti za povišanje vodstva je imel mladi Kokalj a na žalost ni imel svojega dne. Kot da so se nad Samotom zbirali temni oblaki je moral po poškodbi v 61. minuti svoj prostor na igrišču moral prepustiti Markiču. Novo veselje v domači ekipi pa je sledilo v 65. minuti, ko je po prekršku v kazenskem prostoru nad Pavlinom z 11m zadel prav Luka. Semafor je kazal 3:0. Po preteku parih minut pa nova enajstmetrovka za domače. Po igri gostov z roko v kazenskem prostoru je na 4:0 povišal Levstek. Glede ne rezultat je ukrepal tudi domači strateg Pavlin, ki je Luko Pavlina zamejal z Frantarjem. Neprijetnost pa se je zgodila v 82. minuti, ko je Lukanc prejel rdeči karton. Klub nenamernemu posredovanju Daviad je bil glavni sodnik neusmiljen. Po tej izključitvi so igralci Krškega pritisnil na domača vrata in že globoko v podaljšku sodnika uspeli doseči častni gol. Šenčurju čestitke za novo zmago in lepo predstavo. Vsi skupaj pa ste vabljeni že na nove tekme. Že v torek se bodo člani v poalu Gorenjske pomerili proti večnim tekmecem iz Velesovega, naslednja tekma v 2 SNL pa bo v petek 18.10.2013 ob 19.00 uri ko v goste prihaja ekipa iz Ankarana. Vljudno vebljeni na obe tekmi da ekipi pomagamo da se vzdigne na lestvici tja kamor sodi!