Ankaran potonil v Šenčurju

19.10.2013

V enajstem krogu 2 SNL je ekipa Šenčurja odigrala novo tekmo pred domačimi gledalci. To je bila glede na neugoden razpored v začetku prvenstva že tretja zaporedna domača tekma. To so fantje več kot odlično izkoristili in v treh tekmah dosegli tri prepričljive zmage. Zanemarljiva pa ni razlika v golih. V treh tekmah doseženih 11, prejet pa samo 1 gol in suverenih devet točk. Tokratni nasprotnik je bil dolžan že iz prvega dela prvenstva, ko so Šenčurjani v Kopru z igralcem več vodili 3:1 in na koncu osvojili le točko. Domači so že v tretji minuti po prekršku nad Beganovićem zapretili prek Kotnika, katerega prosti strel pa je vratar gostov odbil. Tudi v nadaljevanju so domači hoteli prvi zabiti. Po podaji Košnika s strani je nekoliko zamudil Beganović. Nov nalet pa je prinesel vodstvo domačih. V 17 minuti je gostujoči vratar predložek s strani odbil, kar pa iz oči ni izpustil Nunić in zadel za 1:0. Že v naslednji akciji so prvič zapretili tudi gostje. Odlično izveden prosti strel je v še lepši paradi domači vratar Šmajd odbil v kot. Sledil je še en poizkus Kotnika s prostega strela, ki pa je za malo zgrešil cilj. Do konca prvega dela sta imeli obe ekipi še nekaj izglednih situacij za dosego gola, ki pa niso bile realizirane. Prvi del se je končal z vodstvom domačih 1:0.

Začetek drugega dela se je pričel dokaj umirjeno. Že po osmih minutah nadaljevanja pa je po kombinaciji med Nunićem in Košnikom slednji povišal na 2:0. Košo je v 61 minuti poskrbel za nov zadetek. Odbito žogo je pospravil v gostujočo mrežo za 3:0. Sledil je manjši padec v domači igri, kar pa je bilo glede na rezultat tudi pričakovati. Domači trener Pavlin je nato osvežil ekipo z novimi močmi. V presledku destih minut sta si zaslužen odmor in čestitke trenerja prislužila Beganović in Levstek. Priložnost pa sta dobila Kokalj in Markič. Gostje so po lovljenju rezultata puščali vse več prostora v obrambi in s tem so sledili nevarni domači napadi. Kar pa vrsti so bili Pavlin, Košnik in Nunić v zaklučkih akcij nenatančni. Po eni izmed akcij pa je svoje sposobnosti ponovno pokazal Marko Nunić, ki je obrisal pajčevino v desnem zgornjem kotu vrat Akarana. Rezultat na semaforju 4:0. Do konca bi za domače lahko zadel še Markič, čigar strel pa je gostujoči vratar z nogo odbil. Svoj prevenec v prvenstvu pa je s svojo prizadevnostjo dobil tudi Bitenc, ki je zamenjal strelca dveh zadetkov Košnika. Po treh domačih tekmah si tako igralski kot strokovni kader zasluži visoko oceno, ki pa jo bo treba potrditi že v petek 25.10.2013 ko ekipa gostuje na Areni Petrol v Celju. Držimo pesti, da bo kapetan Dolžan tudi v Celju svojo četo pripeljal do novi treh točk. Tekma med Šampionom in Šenčurjem bo na sporedu ob 18.00 uri. Vabljeni tudi v Celje!!