Po treh zmagah prišla streznitev

25.10.2013

Članska ekipa Šenčurja se je po treh zaporednih domačih zmagah optimistično odpravila na gostovanje v Celje. Nasprotnik, ekipa Šampiona, je bila več kot primeren tekmec za nove tri točke. Vendar, če pristop že od začetka ni pravi je težko igrati tudi proti lažjim tekmecem od ekipe iz Celja. Igralci Šenčurja so imeli v prvih 25-ih minutah nekaj obetavnih situacij za dosego zadetka, vendar je vse potekalo preveč ležerno. Levstek je najprej  iz prostega strela zadel živi zid, nato pa iz okoli 20 metrov streljal čez vrata. Dvakrat je poizkusil tudi prvi strelec Šenčurja Nunić, katerga prvi strel je domači vratar ubranil, drugi pa je za malenkost končal mimi daljše vratnice domačega vratarja. Kar gostje niso izkoristili pa so domačini spremenili v zadetke. V 27 minuti so prestegli slabo podajo v vrstah Šenčurja in po protinapadu zadeli za 1:0. Že čez dve minuti so domači po levi strani preveč lahko prišli pred vrata Šenčurja in povedli z 2:0. Ko se je zdelo, da so napake končane se je pojavila nova. Zopet napačna podaja in domači so to z veseljem sprejeli in dosegli še tretji gol.  Malo pred koncem prvega dela je poizkusil Košnik, a petkov večer tokrat ni bil njegov.Žoga je zletela mimo domačih vrat. Polčas 3:0 za domače, kar je bilo povsem zasluženo. Domači so bili pač v izvedbi zelo učinkoviti.

Drugi del se je pričel brez menjav v obeh ekipah. V 53 minuti je gostujoči trener opravil prvo menjavo. Kokalja je zamenjal Beganović. Po slabi uri tekme je Kotnik s sterlom od daleč na žalost gostov zadel samo prečko. Tudi domači niso stali križem rok in imeli dve lepi priložnosti. Najprej se je izkazal Šmajd, v drugi situaciji pa domačemu napadalcu lob ni dobro uspel. V 66 minuti druga menjava pri Šenčurju. Frantarja je zamenjal Đurić. Minuto kasneje je lepo streljal Nunić, domači vratar pa je strel z lepo parado ubranil. Čez minuto pa zadetek upanja. Na 3:1 je znižal Pavlin. Po dveh minutah pa nov zadetek za Šenčur. Kern je z lepo diagonalo zaposlil Levstka, ki je podal pred vrata kjer se je najbolje znašel Nunić. Do konca so nato gostje morda preveč na silo hoteli priti do izenačenja vendar jim to ni uspelo. Vsekakor je prvi polčas dobra šola, kako se ne sme igrati. Ko pa voda teče v grlo pa se je težko vrniti. Na koncu poraz 3:2, ki mora vliti nove moči za naslednje kolo. V soboto 02.11.2013 prihaja v goste ekipa Aluminija s katero imajo fantje še neporavnan račun iz Kidričevega, ko so izgubili 1:0. Tekma bo ob 18.00 uri. Vabljeni!