Maribor potrdil vlogo favorita

14.11.2013

V zaostali četrtfinalni tekmi pokala Slovenije je Maribor v Šenčurju premagal domače z 2:5 (0:2). V prvih petnajstih minutah je Maribor sicer nadziral potek srečanja vendar si večjih priložnosti ni ustvaril. Nato pa sta na sceno stopila stranski in pa glavni sodnik, ki sta družno nekako le dosodila 11m za goste. Darilo je v vodstvo Maribora spremenil Milec. Po preteku destih minut je Tabot dvajset metrov od domačih vrat storil prekršek. Sledila je lepa izvedba prostega strela v režijeji Martina Mileca. Žogo je poslal čez živi zid v desni zgornji kot domačih vrat. Z rezultatom 0:2 se je prvi polčas tudi končal. V drugem delu so domači nekoliko bolj pritisnili proti vtatom Maribora. Najprej je lepo poizkusil Nunić, čigar strel pa je vratar Cotman odbil v kot. Naslednji je po prodoru Tabota poizkusil Pavlin, ki pa je meril naravnost v vratarja. Že v naslednjem napadu pa so gostje uspešno zaključili protinapad. Strelec za 0:3 je bil Mezga. Na 0:4 je po podaji v prazen prostor povišal Stojanović. Pri tem zadetku je stranski sodnik »malo« zaspal pri mahanju prepovedanega položaja. Kar je sodnik dosodil v prvem delu za Maribor je v drugem vrnil Šenčurju. Dvoboj Levstka z obrambo Maribora na robu 16m prostora je ocenil za najstrožjo kazen. Zanesljiv izvajalec je bil Pavlin. Tri minute pred koncem si je Nunić priboril prostor za strel in lepo zadel pod prečko za znižanje na 2:4. V sodnikovem podaljšku pa je po hitrem protinapadu za končnih 2:5 zadel še Fajić. Povratna tekma bo na sporedu v sredo 04.12.2013 ob 17.00 uri v Mariboru.