Na prvi tekmi brez zadetkov

25.01.2014

Članska ekipa Šenčurja je po odpovedi tekme z Lokomotivo iz Zagreba le dočakala svojo prvo pripravljalno tekmo. V Krškem so se pomerili z domačini, ki se prav tako pripravljajo na začetek v 2. SNL. Tekma je bila odigrana na igrišču z umetno travo, ki so ga domači delavci kljub precej debelejši snežni odeji kot na Gorenjskem očistili do zadnje kepe snega.

Na tekmi se je videlo, da imajo domači več možnosti za igro z žogo kot pa Šenčurjani, ki se morajo na treningih znajti in prilagoditi vremenskim razmeram. V prvem delu je bila igra enakovredna. Za Šenčurjane sta poizkušala Kotnik in Levstek, oba pa sta merila čez vrata. Domači so do dveh ugodnih situacij prišli ob zaključku prvega dela. V začetku drugega dela je trener Pavlin opravil sedem menjav. Domači so v tem delu imeli nekaj več priložnosti, vendar pa bi tudi igralci Šenčurja svoje akcije lahko bolje zaključili. Tako je na koncu ostalo pri začetnem izidu 0:0. Svojh dest minut v vratih Šenčurja je proti koncu tekme dočakal tudi vratar kadetske ekipe Jan Gregorc. Prvo tekmo po poškodni pa je odigral tudi kapetan Janez Aljančič. Naslednja tekma sledi že v ponedeljek, ko bo nasprotnik Lokomotiva Zagreb. Prvič je tekmo med tema dvema nasprotnikoma odplavil dež, tokrat pa upamo na boljše pogoje. V hrvaški Istri (Rovinj) bo tekma ob 17.00 uri.

Šenčur (prvi polčas): Žlebnik, Aljančič, Šadić, Kern, Zukanovič, Kotnik, Levstek, Smajić, Košnik, Beganović, Pavlin.

Drugi polčas: Žlebnik, Gregorc, Aljančič, Šadić, Levstek, Ajdovec, Dolžan, Nunič, Lukanc, Kokalj, Jerković, Markič.