En polčas solidne igre odločno premalo 3:2 (3:0)

29.03.2014

Na lepo sončno in toplo sobotno popoldne se je ekipa Šenčurja v Radomljah pomerila z domačim drugoligašem. Od ekipe Šenčurja se je pričakovalo veliko, kar pa fantje na igrišču niso potrdili. Že v drugi minuti bi domači lahko povedli, a je njihov strel končal preko vrat. Vnovičnega darila domači niso zapravili v peti minuti, ko so povedli z 1:0. Sledili sta po ena priložnost na vsaki strani ter nov hladen tuš za Šenčursko obrambo. Domači so v trinajsti minuti zasluženo prišli do povišanja vodstva na 2:0. Nato je Šenčur nekako vzpostavil ravnotežje na igrišču in si v tem obdobju preko Kotnika ustvaril lepo priložnost. Na žalost pa je njegov strel v dolgi kot zletel mimo vratnice. Pa nov šok. Domači so po protinapadu še tretjič učinkovito zaključili svojo akcijo in poskrbeli za prepričljivo vodstvo ob odmoru za 3:0. Da ne bi za izzid polčasa krivili samo obrambo, je bila igra cele ekipe v prvem delu pod vsako kritiko. Tako je bil zaostanek treh tadetkov še »soliden«.

Drugi del so Šenčurjani že od samega začetka pričeli precej drugače. Za uspeh na tekmi pa je potrebno prikazati tak pristop skozi celo srečanje. Že v prvi minuti nadaljevanja so si domači zabili avtogol, kar je gostom iz Šenčurja dalo dodaten zalet. Že po nekaj minutah je poizkusil Nunić, ki pa je za malo zgrešil. Vajo je ponovil v 75. minuti, ko je od daleč zadel  zgornji levi kot domačih vrat. Z znižanjem izzida na 3:2 se je obetala razburljiva končnica. Šenčur je imel do konca tekme še nekaj lepih situacij za dosego zadetka. Po podaji Dolžana v kazenski prostor se Lukanc ni dobro znašel, da bi porinil žogo v mrežo. Tudi prosti strel Kotnika je domači vratar z lepim posredovanjem odbil v kot. Tako se po porazu vsi, tako igralci kot stroka lahko pošteno zamislijo nad prvim polčasom in čim prej najdejo vzrok za tako igro in pristop.