Člani do treh točk

20.04.2014

V 22. krogu 2.SNL se je članska ekipa Šenčurja doma pomerila z Šampionom iz Celja. V primeru zmage Celjanov bi ti še vsaj malo upali na obstanek v ligi. Na njihovo žalost in domače veselje se to ni zgodilo. Domači so že od začetka pričeli napadalno in si ustvarili nekaj obetavnih priložnosti. Dvakrat je poiskusil Nunić, prvič je gostujoči vratar strel odbil v kot, drugič pa je strel ujel. Prva priložnost gostov pa je pomenila njihovo vodstvo. Hiter protinapad je zaključil Vouk (0:1). Na domačo srečo vodstvo gostov ni zdržalo dolgo. Najprej je po prostem strelu Kotnika z glavo Dolžan meril prek vrat. Že naslednja akcija pa je prinesla izenačenje. S strelom z desne strani je za 1:1 zadel Košnik. Igralci Šenčurja so si po tem zadetku priigrali še nekaj situacij za dosego zadetka. Najlepši sta imela Kotnik in Nunić, vendar se gostujoči vratar Čretnik ni pustil premagati. V 38. minuti pa je po predložku Kotnika za domače vodstvo z glavo zadel Kern. Z 2:1 se je prvi polčas tudi zaključil.

Tudi v drugem delu prva priložnost za domače. Še enkrat več je s prostega strela poiskusil Kotnik, čigar strel Čretnik vnovič lepo brani. Nato pa so domači popustili. Gostje so imeli terensko premoč in v 59. minuti imeli najlepšo priložnost za izenečenje. Udarec s sprostega strela je končal v domači prečki. Do konca tekme se je nato igra odvijala med obema kazenskima prostoroma do kakšnih resnejših priložnosti pa ni prišlo. Na koncu zaslužena zmaga domačih z 2:1. Naslednja prvenstvena tekma bo v nedeljo 27.04. ob 17.00 uri v Črnomlju pri ekipi Bele Krajine. V sredo 23.04. pa bo ob 19.00 uri v Šenčurju polfinale pokala MNZ Gorenjske proti ekipi Šobec Lesce. Vabljeni!