Povratna tekma 4. decembra v Ljudskem vrtu

13. november 2013 ob 17:59,
zadnji poseg: 13. november 2013 ob 19:45
Šenčur - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora so v prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije s 5:2 premagali Šenčur v gosteh, s čimer so praktično že odločili potnika v polfinale.

Trener Ante Šimundža je nekoliko premešal začetno postavo, tako da je med vratnicami začel 19-letni Aljaž Cotman, ki je v Maribor prišel iz Wolverhamptona. V prvi enajsterici je bil tudi Luka Zahovič.

Milec dvakratni strelec
Maribor je povedel v 6. minuti, ko je z enajstmetrovke po prekršku Ajdovca nad Dejanom Mezgo zadelMartin Milec. Isti igralec je v 29. minuti s prostega strela povišal na 2:0, kar je bil tudi izid polčasa. V 57. minuti je Mezga z roba kazenskega prostora poslal žogo v mrežo za 3:0, deset minut pozneje pa se je med strelce vpisal tudi rezervist Petar Stojanović, ki je po podaji Damjana Boharja matiral Gregorja Šmajda.

Pavlin in Nunić ublažila poraz domačih
Luka Pavlin
 je v 70. minuti z enajstmetrovke najprej znižal zaostanek, drugi gol domačih pa je v 88. minuti dosegel Marko Nunić. A zadnje dejanje je vendarle pripadlo gostom, za katere je Nusmir Fajić v 91. minuti prispeval še peti gol, potem ko je po dolgi podajiDina Hotića pritekel pred Šmajda in poslal žogo čez njega.

Povratna tekma bo 4. decembra v Ljudskem vrtu.

POKAL SLOVENIJE
ČETRTFINALE, prva tekma

Prva tekma:
ŠENČUR - MARIBOR 2:5 (0:2)
500; Pavlin 70./11-m, Nunić 88.; Milec 20./11-m, 29., Mezga 58., Stojanović 68., Fajić 91.

Šenčur: Šmajd, Levstek, Tabot  (60./Markič), Kern, Ajdovec , Košnik  (84./Kokalj), Kotnik , Dolžan , Pavlin, Nunič, Lukanc.

Maribor: Cotman, Milec, Vuklišević, Arghus, Trajkovski , Bohar  (72./Moravac), Mertelj (46./Hotić), Dervišević, Mezga (61./Stojanović ), Fajić, Zahovič.

Sodnik: Sašo Habjanič (Murska Sobota)

Častno pokalno slovo Šenčurja

4. december 2013 ob 17:00,
zadnji poseg: 4. december 2013 ob 20:10
Maribor - MMC RTV SLO

Maribor se je v polfinalu Pokala Slovenije pridružil Olimpiji, Rudarju in Gorici, čeprav je na povratni tekmi četrtfinala doma le remiziral z drugoligašem Šenčurjem (1:1).

Branilci pokalnega naslova so namreč vse dvome o napredovanju namreč razblinili že na prvi tekmi vŠenčurju, ki so jo vijoličasti dobili s kar 5:2. Drugoligaš iz okolice Kranja bi tako moral za čudež v Ljudskem vrtu zabiti vsaj štiri gole ... Tako pa so se Šenčurjani z 1:1 v Ljudskem vrtu dostojno poslovili od pokalnega tekmovanja, kjer v igri za naslov ostajajo samo še prvoligaši.

Gostje so podjetno začeli, Albin Kotnik je s prostega strela pošteno ogrel dlani Aljaža Cotmana, po hitrem protinapadu je Nejc Levstek zgrešil cilj. V nadaljevanju so gostitelji počasi le umirili Šenčur, po dobre pol ure pa tudi dosegli vodstvo. Po predložku Gorana Cvijanovića iz prostega udarca je gostujoči branilec slabo izbil žogo, kar je kaznoval prisebni Luka Zahović s prvim golom za člansko moštvo Maribora. Sin športnega direktorja je nato tik pred odmorom imel še izredno priložnost za podvojitev prednosti.

Na začetku 2. polčasa je Šenčur izenačil iz prekinitve. Kotnik je podal iz kota, v skoku pa je bil najvišji kapetan gostov Rok Dolžan, ki je z natančnim strelom z glavo zadel oddaljeni kot Cotmanovih vrat. Do konca tekme se izid ni spremenil, saj se je Šenčur srčno branil, Maribor pa je preveč kompliciral pri zaključku akcij. Še najnevarnejši je bil po prekinitvah branilecArghus, a ga je obakrat zaustavil vratar Gregor Šmajd.

ČETRTFINALE, povratna tekma

MARIBOR - Šenčur 1:1 (1:0) - 5:2
 Zahović 34.;  Dolžan 55.

Maribor: Cotman, Mejač, Mevlja, Arghus, Trajkovski, Bohar ( 83./Hotić), Dervišević, Cvijanović, Moravac ( 62./Stojanović), Tavares ( 69./Mendy), Zahović .

Šenčur: Šmajd, Levstek ( 80./Markić), Kern, Ajdovec, Košnik ( 46./Lukanc), Beganović ( 65./Đurić), Jerković, Kotnik, Dolžan , Pavlin, Nunič.

Pred spomladanskim delom sezone 2012/2013

SNP – slovenski nogometni portal  02.03.2013

Avtor: Tim Dobovšek

Garmin Šenčur ima za sabo solidno jesen, a po lanski izjemni sezoni, tako v ligi, kot pokalu, ter po letošnjem odličnem začetku, so Gorenjci vendarle morda pričakovali več. Ekipa Branka Pavlina goji prepoznaven atraktivni slog igre, kar je verjetno v dobršni meri povezano tudi z nejasnimi rezultatskimi ambicijami kluba. V zadnjem delu jeseni so imeli nekaj težav s poškodbami, morda se je poznala tudi odsotnost Šmajda, Pavlina in predvsem Božičića, ki se v Zenici ni ravno naigral in bi gotovo koristil klubu. Da bi spomladi zapolnili morebitne luknje, ki nastajajo ob ožini igralskega kadra, se je v prestolnico krompirja preselil kranjski vsestranski igralec Rok Dolžan. Moštvo Šenčurja ima tako zopet kvalitetno ekipo, ki se lahko kosa z najboljšimi, kar je potrdila tudi z minimalnima porazoma na dokaj enakovrednih srečanjih s Triglavom in Aluminijem. A tudi za njih velja, da je zaostanek z jesenskega dela verjetno že prevelik in borba za četrto mesto se tako zdi povsem realna.

Sezona 2011/2012

Šenčur do senzacije v Kopru z dvema igralcema manj

Kotnik v 78. minuti izenačil za zgodovinski uspeh Šenčurja

2. november 2011 ob 17:00,
zadnji poseg: 3. november 2011 ob 11:08
Koper - MMC RTV SLO

Čeprav so si zabili avtogol in igrali z dvema igralcema manj, je drugoligaš Garmin Šenčur po zaslugi golov v gosteh z remijem 2:2 izločil Koper v četrtfinalu pokala Hervis.

Deževje in poplavljanje morja sta prejšnji teden prestavili povratno tekmo pokala, zdaj pa Koprčani niso mogli ubežati nogometni katastrofi. V četrtfinalu pokala Hervis so jih izločili Šenčurjani, ki so s tem dosegli največji podvig v zgodovini kluba.

Dvakrat hitro izničili zaostanek
Prva tekma na Gorenjskem se je končala z 0:0. Šenčur je povedel v 31. minuti, ko je zadel Luka Pavlin, še lani igralec Kopra. "Kanarčki" so izenačili pet minut pozneje po avtogolu Janeza Aljančiča, nekdanjega igralca Olimpije, Domžal in Maribora.

V treh minutah dve izključitvi
Gorenjci so do 70. minuter ostali brez dveh igralcev, saj je sodnik Bojan Mertik v 68. minuti najprej izključil Ranta, dve minuti pozneje pa še Kolija. Primorci so povedli v 72. minuti, ko je bil po prekinitvi natančen 18-letni branilec Miha Blažič. Vodstvo gostiteljev je zdržalo le šest minut - v 78. je na 2:2 izenačil Albin Kotnik, ki je s tem dosegel najpomembnejši gol v klubski zgodovini. Drugoligaš iz "predmestja" Kranja se je tako pridružil Rudarju in Celju v polfinalu slovenskega pokala!

Drugoligaš boljši od prvoligaša
Šlo je za dvoboj prvoligaša z drugoligašem. Koper je trenutno na lestvici Prve lige si uvrščen na 8. mesto in za prvouvrščenim Mariborom zaostaja za 13 točk, medtem ko so nogometaši iz Šenčurja v II. SNL trenutno na tretjem mestu, kar 11 točk za prvouvrščenim Aluminijem, ki je, vsaj za zdaj, razred zase.

Pokal Hervis, četrtfinale, povratna tekma:

Luka Koper - GARMIN ŠENČUR 2:2 (1:1) - 0:0
500; Aljančič 36./ag, Blažič 72.; Pavlin 31., Kotnik 78.
RK: Rant 68., Koli 70./oba Garmin Šenčur

V odebeljenem tisku je izid s prve tekme.

planet siol.net 11.04.2012

Avtor: STA

Šenčur ni uspel zadržati vodstva

Nogometaši Garmina Šentjurja in CM Celja so v prvi tekmi polfinala pokala Hervis v Šenčurju igrali neodločeno 1:1 (0:0).

Garmin Šenčur : CM Celje 1:1 (0:0)

Stadion v športnem parku, gledalcev 400, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Kokolj (Škofljica), Rojko (Logatec).

Strelca: 1:0 Pavlin (47.), 1:1 Verbič (86.).

Garmin Šenčur: Šmajd, Babič, Aljančič, Kern, Ajdovec, Rant Roos, Brezarič (od 57. Košnik), Kotnik, Bunderla, Pavlin, Božičič(od 73. Sviben).

CM Celje: M. Kotnik, Krajcer, Bezjak, Bakarič, Gaber (od 54. Verbič), Gobec, Centrih, Močič (od 56. Škafar) Vidmajer (od 66. Krljanović), Žurej, Medved.

Rumeni kartoni: Bunderla, Košnik, Aljančič; Gobec, Gaber.

Drugoligaš iz Šenčurja, najprijetnejše presenečenje letošnjega pokalnega tekmovanja, je bil trdno odločen, da po Nafti in Luki Kopru preseneti še tretjega prvoligaša. Bil je na dobri poti, da si pred povratno tekmo zagotovi prednost, vodil z 1:0, toda vodstva ni zadržal, saj so Celjani izenačili nekaj minut pred koncem tekme.

V uvodnih minutah sta obe moštvi igrali previdno in poskušali najti slabo točko obrambe. Kljub vsemu, pa so si prvo pravo priložnost pripravili domači nogometaši, a je visoka podana žoga z desne strani preskočila domačega napadalca. Tudi gosti so imeli svojo priložnost, a se je izkazala domača obramba. Najlepša pa je bila priložnost za domače v 19. minuti, ko so imeli prosti strel. Natančno je meril Albin Kotnik, a je žogo, ki je letala proti levemu zgornjemu kotu, s skrajnimi napori v kot odbil gostujoči vratar Matej Kotnik. V 32. minuti še ena lepa akcija domačih, toda žogo ni najbolje zadel Rok Brezarič. V zadnji minuti prvega dela so imeli lepo priložnost tudi gosti, a je bila domača obramba na mestu in na odmor se je šlo z začetnim rezultatom 0:0.

Takoj na začetku drugega dela je prišlo do zadetka. Darko Babič je prišel do žoge na desni strani, hitro krenil v protinapad, ki ga je s strelom z roba kazenskega prostora in pomočjo odboja od gostujočega branilca uspešno zaključil Luka Pavlin. Po zadetku se je igra razživela in priložnosti so se vrstile na eni in drugi strani. Gostje so močno pritisnili ter ogrožali domači gol. Le čakalo se je, kdaj bodo izenačili. To jim je uspelo v 86. minuti, po mnenju domačih neupravičeno. Nogometaš CM Celja Sebastjan Gobec se je namreč vrnil v igrišče brez sodnikovega dovoljenja, do žoge se je dokopal Benjamin Verbič, ki je z močnim strelom premagal domačega vratarja.

planet siol.net

Avtor: Rok Plestenjak

Odmevi po pokalni tekmi v Šenčurju

Pavlin: Niso nič boljši od nas

Šenčur - Po ''prvem polčasu'' polfinalnega obračuna v pokalnem tekmovanju med Šenčurjem in Celjem se je veliko govorilo o ''nešportni'' potezi Sebastjana Gobca. Kapetan Celja meni, da ni vplival na igro.

Gorenjski drugoligaš je bil na dobri poti, da bi si na domačem srečanju zagotovil majhno, a pomembno prednost. Vse do zaključka srečanja je vodil z 1:0, zato v slačilnici Šenčurja po remiju ni manjkalo razočaranja, saj je splavala po vodi lepa priložnost za dragoceno zmago. ''Na igrišču smo bili dokaj enakovredni, če ne celo boljši. Vsaj v drugem polčasu. Nato pa smo prejeli zadetek pet minut pred koncem, kar se ne bi smelo zgoditi. To je naš problem. Pozna se neizkušenost, saj ne igramo dovolj 'velikih' tekem. Fantje so pač dobili tisto, kar so iskali,'' je ocenil trener Šenčurja Branko Pavlin. Brat nekdanjega slovenskega ''zlatega'' reprezentanta in oče strelca Luke, ki je Garmin Šenčur na začetku drugega polčasa povedel v vodstvo, vseeno verjame, da lahko njegovi izbranci na povratnem srečanju zagrenijo življenje Celjanom. ''Niso nič boljši od nas. Pred tekmo v Celju je še vse odprto, bo pa težava, saj bomo morali dobro spočiti fante. Ritem 'sobota-sreda' nam ne odgovarja, saj hodijo naši igralci v šole ali pa delajo,'' je poudaril Pavlin, ki bi se lahko v zgodovino slovenskega nogometa vpisal kot prvi strateg, ki je drugoligaški klub popeljal v evropsko tekmovanje.

Celjani po 11-metrovkah preprečili senzacijo Šenčurja

Velikonja znova dvakrat v polno

18. april 2012 ob 16:30,
zadnji poseg: 18. april 2012 ob 20:36
Celje/Maribor - MMC RTV SLO

V finalu letošnjega Pokala Hervis bosta igrala Celje in Maribor. Celjani so po streljanju 11-metrovk z 9:8 premagali Garmin Šenčur, Maribor pa je bil tudi drugič od Rudarja boljši s 4:2.

Šenčur je letos že izločil dva prvoligaša, Nafto in Koper. Na pragu presenečenja je bil tudi tokrat v Celju, saj je v 57. minuti povedel z 0:1. Po predložku Janeza Aljančiča z leve strani je zadel Albin Kotnik. V zadnjih minutah je zbranost gostov v obrambi popuščala in v 90. minuti so gostitelji dočakali izenačenje. Mrežo je z osmih metrov zatresel 18-letniAndraž Žurej.

Šenčur je imel predtem sicer dve lepi priložnosti za povišanje vodstva na 2:0. 20 minut pred koncem se jeDejan Božičić znašel pred vratarjem Maticem Kotnikom, a se je ta izkazal z lepo obrambo. Tik pred zadetkom Celja so v napad krenili štirje nogometaši Šenčurja, vendar niso znali izkoristiti številčne prednosti pred vrati tekmecev. Ker se je že prva tekma končala z izidom 1:1, sta ekipi morali odigrati podaljšek. V njem ni bilo zadetkov, zato so sledile 11-metrovke.

Kotnik ubranil dve 11-metrovki
2.000 gledalcev na Areni Petrol je spremljalo kar devet serij, na koncu pa je bila "loterija" srečnejša za gostitelje. Vratar Matic Kotnik je ubranil strela Albina Kotnika in Davida Svibna, medtem ko je bil pri Celjanih neuspešen le Jure Škafar. Branil je Gregor Šmajd. Zmago Celja je v zadnji seriji potrdil še en Kotnik - Tadej Kotnik.

Pokal Hervis, polfinale, povratna tekma

CELJE - Garmin Šenčur 9:8 (1:1, 0:0) 1:1 - po 11-metrovkah
2.000; Žurej 90.; Kotnik 57.

11-m: Verbič, Bezjak, Škafar (vratar brani), Medved, Krljanović, Krajcer, Centrih, Gobec, T. Kotnik; Božičič, A. Kotnik (vratar brani), Aljančič, Čatić, Bunderla, Košnik, Kern, Rant Roos, Sviben (vratar brani)