SPONZORIRAJMO ŠPORT!!!

12.02.2010 Pri nas so športne ustanove odvisne od dotacij družbeno političnih organizacij (občina, država), članarine in tistih nekaj uspešnih gospodarstvenih subjektov, ki so dojeli, da ima šport velik veljavo ter vpliv med ljudmi in na sodobno družbo. Pri nas se ne da preživeti s prodajo vstopnic ali navijaških rekvizitov. Zato je obstoj in standard tako kulture kot športa odvisen predvsem od ozaveščenosti uspešnih ljudi, da so prav oni tisti, ki so odgovorni za stanje družbe v kateri živijo ali ustvarjajo. Brez vlaganja v vsakdanjo vsebino in izgled je bivanje družbe obsojeno na životarjenje in padec moralno etičnih vrednot. Imamo znanje, vedno boljše pogoje. Sposobni smo ustvariti odlično nogometno šolo kot tudi slovenskim razmeram primerljiv članski nogomet. Ubadamo pa se s težavo, da nam zmanjka za gospodarski subjekt smešno nizka vsota, ki bi nam pomenila zagon novega projekta in pestrejšo vsebino. Pa ne govorimo o članski selekciji ampak o temeljih delovanja vsakega kluba Mladinsko otroškemu nogometu. Povsod po Evropi večina ljudi s ponosom vlaga v svoj mestni ali celo vaški klub, njegov športni objekt in ekipe. Državne uprave se vežejo na šport in predvsem nogomet, da dosežejo sociološke vplive (Irska - nogometno tekmovanje različnih verskih izpovedi), v Boltonu Anglija je domačin, ki je uspel v tujini prišel domov in zgradil cel stadion, v majhnem Avstrijskem mestecu so ljudje s samoprispevkom obnovili objekt domačega kluba v Sloveniji pa smo prepričani, da morajo šport vzdrževati volonterji in životariti s članarino in morda zaslužkom klubskega bifeja, če ga imajo. Naj bo klub še tako dober, ljudje še tako sposobni in okolica še tako talentirana brez finančnega vložka uspešnih ljudi ne bo prave vsebine v nobenem okolju. Torej kakšen nogomet je v Šenčurju in kako zadovoljni so igralci predvsem otroci je odvisno od standarda kuba, ki nam ga morda lako zagotovite prav vi. Pridite, prepričajte se in vlagajte v šport z vami bomo rasli hitreje.