Konec jeseni tudi za veliki nogomet

20.11.2010 Postaviti nogometno šolo, akademijo ali kar fakulteto je dolgoročen proces. Ime ni pomembno, pomembnejša je vsebina z jasnimi vzgojno nogometnimi cilji. Pri nas se že nekaj let gradimo nogometno šolo in povratne informacije nam povedo, če smo na pravi poti. Letos ugotavljamo velik napredek v obisku treningov, nogometnem talentu, množičnosti in rezultatih. O najmlajših smo že pisali sedaj pa naj na tem mestu pohvalimo tudi starejše člane naše nogometne šole, ki igrajo veliki nogomet. Mladinci in kadeti v drugi ligi sicer lahko odigrajo tudi bolje ampak trenutna uvrstitev nam kaže premik navzgor po lanskoletnih rezultatih. Postali smo kvaliteten član drugoligaškega tekmovanja, ki se sicer sramežljivo a zanesljivo spogleduje tudi z zgornjim delom lestvice. Posebna nagrada za vse nas pa je prišla iz skupne ekipe dečkov Šenčurja in Velesovega, ki so nas razveseljevali celotno jesen. Na zadnji tekmi pa se jim je z zmago 5:2 proti eni izmed najboljših nogometnih šol Kopru, uspelo uvrstiti tudi v NIKE premiere cup, kjer nastopa prvih osem uvrščenih ekip. Nogometaši so nam v zahvalo za spodbudno delovno okolje in podporo tudi ob neuspehih vrnili na najlepši možen način. Veseli pa nas dejstvo, ker se v praksi potrjuje, da je mogoče tudi na način želje po rezultatu brez večjih pritiskov s strani ampak predvsem s podporo dosegati dobre rezultate. Novo tekmovanje je za te fante dobrodošla izkušnja in veseli smo je zaradi njih pa čeprav bo morda nekoč nekdo izmed njih tudi menjal športno sredino, saj so bistvo nogometaši in njihov napredek ne pa le klubski motiv in afirmacija. Vsem čestitke in le tako naprej, mi pa se bomo z delom trudili tudi v bodoče, da boste imeli dobre pogoje, strokovno delo in boste radi prihajali k nam in izbrali naš klub za svojo nogometno zgodbo.