V novem letu nadaljujemo poslanstvo

03.01.2011

Novo leto ne pomeni novih obveznosti ampak samo vztrajanje pri dobrem delu in organizaciji v dobrobit nogometa, športa in ljudi. Športne zakonitosti so včasih krute in selektivne ampak ob pravem času in na pravem mestu. Ob spoštovanju in nevmešavanju v politike delovanja ostalih športnih in nogometnih ustanov imamo svoj program dela in politiko delovanja, ki stremi k pedagoško športnim usmeritvam, kjer je v središču pozornosti otrok, mladenič in odrasel človek. Ne uspe nam vedno vendar se trudimo, da delamo v prvi vrsti v korist nogometašev šele nato kluba in rezultata (članska ekipa je seveda druga zgodba), ki je želja v okvirih sposobnosti in programskih usmeritev. Ukvarjamo se predvsem z lastnim delom in pri nas so vrata našim otrokom vedno odprta. Nikogar ne priklenemo in nikogar ne podimo. V nikogar se ne vtikamo in tudi ne pustimo, da bi nekdo od zunaj vodil naše delo znotraj kluba. Vsem želimo uspeh, sami pa se trudimo, da čim več naučimo in zmagujemo brez rezultatskih pritiskov s strani kluba predvsem pri najmlajših. V našem klubu se ne pogovarjamo o drugih klubih in igralcih ampak o naših igralcih in naših ekipah. če kdo želi iz našega kluba mu stisnemo roko, če kdo želi ostati del tega kluba mu ponudimo roko. Vrata pa so vedno odprta tudi za tiste, ki odidejo vedno in povsod! Vtikanja v stroko ne pustimo, ker je to naše delo vedno pa prisluhnemo težavam posameznika in smo pripravljeni na pogovor ter skupno rešitev, čeprav je včasih to tudi težavno delo. Takšni bomo tudi letošnjem letu kjer bomo vztrajno sledili svojim načelom in lovili tudi čim boljše rezultate, ki pa bodo takšni kakršni so lahko po kriterijih dela, in nogometnega potenciala naših igralcev. In biti drugi ali tretji ali... ni sramota, če si do tega prišel s trdim delom in željo po zmagi, ki ti jo je pač vzel boljši. Trdo delo in vztrajanje pa kmalu prinese nove zmage. Kam bi pa prišli, če bi "licenco" za delo dobili le prvouvrščeni klubi? Tale zapis naj bo le popotnica v novo nogometno leto našim trenerjem vsem klubom in ekipam Gorenjske regije pa veliko uspeha pri njihovih prizadevanjih in to od srca!!

NK ŠENČUR