Trenerji na sestanku

13.01.2011
Držimo se načela, da ni bistvena organizacija ampak ljudje. Oni so tisti faktor, ki dajejo vsebini nivo izvedbe in naša trenerska "klientela" je prava ter se je že večkrat izkazala na delu. Ob izboru trenerjev smo posebej pozorni tudi na karakter trenerjev, ki mora biti primeren pedagoškim in ne samo športnim nalogam v izvedbi nogometnih programov, ker so ljudje tisti, ki dajejo ton športnim vsebinam. Prednost vzgoji in učenju pred tekmovanjem in ob tem še vedno ohranjanje prisotnosti tekmovalnega naboja kot način pristopa k tekmi je sposobnost, ki jo lahko uresničujejo teoretično usposobljeni ljudje z osebnostno zrelostjo pomešano s športnimi in trenerskimi izkušnjami. In to je naša želja ter cilj ob vsebinah, ki jim sledimo ter jih ne spreminjamo ne glede na večjo ali manjšo rezultatsko uspešnost, ki pa vedno ostane cilj otrok, mi pa jim pomagamo, da imajo vse pogoje, da uresničijo to ambicijo po zmagovanju kjer je to le mogoče. Naši trenerji so skrbno izbrani po osebnostni komponenti za ostale stvari pa izkušenejši trenerji v klubu pomagajo ostalim, da jih usmerijo tudi v prave vsebine in nabiranje izkušenj. Zato so sestanki in vsakodnevna komunikacija med nami pomembni v vsakodnevnem delovanju občasno pa se usedemo v manjših skupinah, da je vsebina še bolje obdelana. V sproščeni debati se bodo srečali tako trenerji malega kot velikega nogometa v dveh skupinah. Oba sestanka bo vodil neumorni strokovni vodja Robert Zorc, ki bo ob debati vzpostavil organizacijo treningov v začetku nove sezone in priprav v Lignanu. Da smo na dobri poti in ima naša nogometna šola vedno večjo veljavo pa kaže tudi dejstvo, da so naši igralci in tisti, ki smo jih povabili k nam z drugih klubov ter jim omogočili igranje na višjem nivoju, interesantni tudi za večje klube naše ter bližnje okolice. očitno naši trenerji znajo in zmorejo zato je sestanek trenerskega štaba v klubu posebno pomemben dogodek!.