Zgodovinski uspeh domačih fantov v Kopru

02.11.2011

Hitro povedli, na koncu remizirali

Prva tekma na Gorenjskem se je končala z 0:0. Na domačem terenu so "kanarčki" zaostajali že v 31 minuti ko je za vodstvo zadel Luka Pavlin, zakon bivšega je tudi tokrat obveljal, še lani igralec Kopra. v 35. minuti po avtogolu Janeza Aljančiča, nekdanjega igralca Olimpije, Domžal in Maribora, pa so domačini hitro poravnali rezultat na 1:1, ki je bil tudi rezultat polčasa.

Primorci so znova povedli v 72. minuti, ko je bil po prekinitvi natančen 18-letni branilec Miha Blažič. Pred tem vodstvom domačih pa je ekipa Garmin Šenčurja ostala brez dveh igralcev. Drugi rumeni karton in s tem izključitev sta si prislužila Žan Roos Rant in Koli Ousman. Tokrat je vodstvo gostiteljev zdržalo minuto več - v 78. je na 2:2 izenačil Albin Kotnik, ki je s tem dosegel najpomembnejši gol v klubski zgodovini. Tako so se naši fantje pridružil Rudarju in Celju v polfinalu slovenskega pokala!