NA DOMAČEM TERENU PADEL TUDI RUDNIK

08.04.2012 NA DOMAČEM TERENU PADEL TUDI RUDNIK

V soboto 7.4.2012 sta v Velesovem moči pomerili ekipi NK Rudar-Trbovlja in NK Velesovo-Šenčurja, selekcije U-14. Ekipa NK Velesovo-Šenčur, ki je pred tekmo zasedala 10. mesto je po prejšnjem krogu v katerem je visoko izgubila proti Domžalam s 7:1 na domačem terenu gostila solidno moštvo Trbovlja, ki zaseda 7. mesto na lestvici in je v prejšnjem krogu doma suvereno ugnalo moštvo NŠ Birse&Matavža Bilje z 3:2. Ekipa Velesovega je na domačem terenu, kjer so sedaj že 3. zaporedoma nepremagani nasproti stopila čvrsti ekipi iz Trbovlja in tako sta ekipi v spremstvu približno 60-ih navijačev ob rahlo deževnem vremenu ob 11.00 uri pričeli s tekmo. Domači so hitro začeli s pritiskom na zadnjo vrsto Trbovlja, kar se jim je izplačalo že v 5.minuti, ko je izven
16-meterskega prostora s strelom poskusil mladi Žan Celar. Njegov strel je bil obranjen, a je odbitek v mrežo z lahka pospravil Nik Rakovec in s tem dosegel svoj prvenec v ligi, ter svoje moštvo zgodaj popeljal v vodstvo. Trbovljčani , ki so bili skozi vso tekmo nevarni v skoku pa so veselje domačih prekinili že v 14. minuti, ko je bil na stranskem robu storjen prekršek, po katerem je predložek v svojo mrežo poslal David Bobnar, ki je bil v kazenskem prostoru pod pritiskom nasprotnega igralca. Do konca polčasa so domači ustvarili, kar nekaj priložnosti, a so bili gostujoči malo bolj nevarni, ko so dvakrat iz protinapada skoraj prišli do zadetka. Izid polčasa pa je v 31.minuti postavil Luka Jagodic Bašič, ko je bila v kazenskem prostoru piskana igra z roko in nato je pred belo točko stopil prvi strelec Velesovega in žogo hladnokrvno pospravil za hrbet gostujočega vratarja. Tako se je polčas končal z izidom 2:1 in domači so lahko olajšani stopili v slačilnice. Na začetku drugega polčasa, v 36.minuti se je na zelenice po krajši poškodbi ponovno vrnil Grega Kern in minuto kasneje s svojim 9 golom v sezoni izid povišal na 3:1. Igra v drugem polčasu je bila dokaj izenačena vse do 47. minute, ko je igralec Trbovlja Petek Jan premagal domačega vratarja in izid postavil na 3:2. Pravi šok za domače pa je nastopil v 50.minuti, ko je podoben gol prejšnjemu zadel Florjanc Žan in tako stvari postavil na glavo. Končni izid pa je postavil Celar Žiga, ko mu je žoga ugodno pristala na noge pred kazenskim prostorom in zato s strelom ni čakal dolgo, ter žogo tako pospravil v zgornji kot gostujočega vratarja. Za trenutek so bili Velesovčani olajšani, a so se vseeno zavedali, da tekme še ni konec. Zadnjih 10 minut so bili domači deležni številnih napadov Trbovljčanov, a je trdnjava v obrambi do konca prestala vsak nevarnejši napad. Tako so si Velesovčani borbeno priigrali 3 točke in se s tem z 28 točkami povzpeli na 9. mesto pred Dekani. V naslednjem krogu se bodo Velesovčani odpravili na gostovanje v Koper, kjer jih bo čakala 3. uvrščena ekipa lige.