VEŠE PRESENETILE TUDI FC KOPER

15.04.2012 V soboto 15. aprila sta se v Kopru pomerili ekipi NK Velesovo Šenčurja in FC Kopra. Tokrat so se Velesovčani odpravili na težko gostovanje, kjer jih je čakal nasprotnik, ki zaseda visoko 3. mesto na lestvici. Velesovčani, ki so v zadnjih nekaj krogih pokazali veliko borbenosti in na zelenicah pustili srce so se tudi tokrat zelo samozavestno in brez strahu odpravili na igrišče in tekmo ob sojenju trojice iz Primorske začeli ob 12.00. Kljub burji in rahle oblačnosti so vajeti v roke prijeli Velesovčani in že v tretji minuti zapletli pred kazenskim prostorom domačih. Ob tej akciji pa se je najbolje znašel Luka Jagodic Bašič, ki je z volejem izven 16.-meterskega prostora žogo poslal v zgornji levi kot in tako s svojim evro golom ekipo že v tretji minuti popeljal v vodstvo. Sedaj so bili na potezi domači, ki jih je zadetek očitno šokiral. Od igre, ki naj bi krasila 3. mesto na lestvici pa ni bilo ne sluha ne duha. Za tako zveneče ime kot je FC Koper bi si marsikdo predstavljal lepo igro, a smo bili deležni prav nasprotnega. Domači so celotno tekmo obrambno vrsto Velesovega poskušali prelisičiti z visokimi diagonalnimi žogami na napadalce, a so se ravno pri tem ušteli, saj je bila obramba gostov na te visoke žoge dobro pripravljena.Čeprav Koprčani niso bili najbolj prepričljivi pa so kanček nezbranosti v obrambi Velesovega izkoristili v 11. minuti, ko je zadel Zyba Adem in tako izid postavil na 1:1. Po zadetku so igro ponovno krasile diagonalne žoge iz obrambe v napad in tudi nekaj manjših sodniških napak, ki je piskal proste mete in prekrške, ki jih je videl glavni sodnik. Kljub temu so Velesovčani nadaljevali z igro, a so to težko vršili, saj so na napadalce že čakali čvrsti branilci Kopra in tako gostom še bolj otežili delo. Kljub temu pa so domači vsaj poskušali z igro po tleh medtem, ko igra Kopra ni imela ne glave in repa in je bila odvisna predvsem od natančnosti visokih podaj iz obrambe. Obema ekipama ni bilo lahko, saj sta bile obe obrambni vrsti odlične, a je na koncu polčasa v 33.minuti na izid vplivala enajstmetrovka, ki je bila dosojena v korist Kopra. Sama enajstmetrovka je bila zelo vprašljiva. Domači so iz protinapada nekako žogo spravili v kazenski prostor gostov tam pa je v izbijanje žoge stekel Jan Gregorc, ki je žogo tudi uspešno izbil, vanj pa se je nato posledično zabil eden od napadalcev Kopra. Po tem pa se je oglasila sodniška piščal. Sodnik je deloval nekako neprepričljivo, ko je pokazal na belo točko, povrh tega pa Davidu Bobnarju povsem nezaslužen pokazal rumeni karton in mu s tem preprečil nastop na naslednji temi zaradi prevelikega števila rumenih kartonov. Nato je k beli točki stopil Ečimovič Nikola, ki je brez težav premagal gostujočega vratarja in tako svoje moštvo tik pred iztekom polčasa popeljal v vodstvo. Velesovčani, ki so po enajstmetrovki ostali brez besed pa so ponovno možnost za izenačenja iskali v drugem polčasu. Igra Kopra, ki je ostala nespremenjena ni bila kaj prida učinkovita, a kot je kazalo jim je vodstvo za en gol pred ˝palčkom˝ zadostovalo. S takim mišljenjem pa se jim je usoda kmalu nasmehnila v obraz, ko je bil v 46.minuti s precej ostrega kota na gol dosojen prekršek. K žogi je stopil mladi samozavestni Žan Celar in v slogu velikih nogometašev žogo iz težkega kota pospravil čez vratarja v njegov levi zgornji kot in tako Koprčanom z obraza zbil nasmešek po vodstvu. Bil je zares čudovit trenutek, ko je ˝palček˝ vzel skalpel iz rok velikana. Dve minuti kasneje pa se je skoraj zgodil še večji čudež, ko je šel Grega Kern 1 na 1 z vratarjem. Pred kratkim omenjeni napadalec je streljal na gol, a je bil njegov strel obranjen. Akcije še ni bilo konec, saj se žoga ni odbila daleč. 2 strelec Velesovega pa je stekel za njo, a ga je pri tem oviral vratar in zato je prišlo tudi do padca v kazenskem prostoru. Sedaj je bila na vrsti odločitev glavnega sodnika, ki pa je iz žepa potegnil rumeni karton, a ne za vratarja temveč za Grega Kerna, saj je bil po njegovem mnenju dovolj očitni prekršek igralski vložek, ki si zasluži rumeni karton. Tako se je nadaljevalo sumljivo sojenje sodnika in Velesovčani so ostali brez željene enajstmetrovke. Do konca tekme ni bilo pretirano veliko strelov na gol, saj so bili napadi na obeh straneh ustavljeni že pred kazenskim prostorom. Tako se je tekma v Kopru končala z neodločenim izidom in Velesovčani so ponovno pokazali, da so se sposobni kosati tudi z ekipami v vrhu lestvice. Čeprav bi po mnenju mnogih Velesovčani morali domov oditi s polnim izkupičkom so se te proti visokemu uvrščenemu Kopru zadovoljili z zlato vredno točko. Naslednji teden pa ekipo, ki ima srce v Velesovem čaka težko gostovanje proti Triglavu, ki zaseda 6. mesto na lestvici.