VEŠE DOMA DOBRO NAMUČILE TRIGLAV

24.04.2012 VEŠE DOMA DOBRO NAMUČILE TRIGLAV

V Velesovem je bil v soboto 21.4.2012 odigran 23. krog 1. slovenske lige selekcije U-14 med domačim Velesovo-Šenčurjem in Triglavom. Triglav se je po zadnji visoki zmagi nad Biljam s 6:0 v Velesovo odpravil po zmago in 2.mesto na lestvici, medtem, ko so Velesovčani po zadnjem polovičnem uspehu v Kopru ponovno iskali točke pri velikem klubu, saj so že nemalokrat v sezoni pokazali, da so tega zmožni in, da se na domačem terenu borijo do zadnje sekunde. Za tekmo je bilo vse pripravljeno in vzdušje ob številnem spremstvu navijačev je bilo bujnejše kot ponavadi, saj je šlo navsezadnje za gorenjski derbi, ki sta ga ekipi po pisku glavnega sodnika Tiborja Tumoja ob 13.00 končno začeli. Tekma, ki sta jo moštvi odigrali je nekoliko potekala v prijateljskem vzdušju, saj nekateri igralci obeh ekip med seboj gojijo dobre prijateljske vezi, a kljub temu sta ekipi igrali čvrsto in borbeno, saj je šlo navsezadnje za točke, ki bi na lestvici obema prišle še kako prav.
V prvem polčasu sta tako obe moštvi ustvarjale priložnosti za zadetek, a je edino v 28. minuti izkoristil Ožbej Kuhar. Ta je s slabim predložkom poskušal zaposliti soigralce v kazenskem prostoru, a se je namesto tega slab predložek spremenil v izvrsten strel po katerem je žoga švignila nad vratarjem in tako končala za njegovim hrbtom. Tako je slavljenec v dresu Triglava zabil svoj 21 gol, ter s tem svoje moštvo popeljal v vodstvo in se hkrati povzpel na vrh strelcev v tej sezoni. Velesovčani, kljub odlični obrambni partiji, tako niso uspeli zadržati neodločenega izida do konca polčasa in se zato v slačilnice odpravili z golom zaostanka. Domači pa še niso bili pripravljeni vrsti puške v koruzo in se v drug polčas odpravili dvignjenih glav z željo po zadetku. Ponovno smo do 46. minute spremljali odlični obrambni partiji obeh ekip, ki sta si pustili le malo časa za oddih v obrambi, saj sta takoj po osvojeni žogi začeli z ofenzivami na gol. V pred kratim omenjeni minuti pa je na sredini igrišča prišlo do prekrška in posledično prostega strela, ki ga je izvajal Jani Marinšek. Ta je s strelom oziroma predložkom poskusil iz približno štiridesetih metrov od gola in bil pri tem tudi uspešen, saj je z malo sreče žoga končala v desnem zgornjem kotu in pri tem je Jani Marinšek z evro golom stvari postavil na realna tla, ter tako svoje moštvo pripeljal do izenačenja. Sedaj je igra postala precej bolj napeta in Triglav je s pritiskom na zadnjo vrsto iskal zadetek, ki bi ga popeljal v vodstvo. Za ta zadetek pa niso potrebovali dolgo časa, saj so že 3. minute po izenačenju domačih prišli do ponovnega vodstva. Tokrat je žoga prišla do Nejca Tominca, ki je v 49. minuti ostal prvič brez resnega spremstva in tako žogo ob sprejemu na robu kazenskega prostora dvignil, ter jo z volejem brez pogleda poslal v desni zgornji vratarjev kot in tako s ponovnim evro golom na tej vroči tekmi, svoje moštvo že drugič popeljal v vodstvo za en gol. Velesovčani so se v tem trenutku zavedali položaja in brez kakršnega koli premisleka v napad poslali še Žiga Celarja, ter s tem zadnjo vrsto pustili precej ranljivo. Kljub izjemno ofenzivni igri Velesovčani do izteka 70. minute niso prišli do zadetka, so pa vseeno pustili izjemen vtis na igrišču, saj so do konca pritisnili na zadnjo vrsto Triglava in poleg tega zadnjih 20 minut, kljub samo tremi igralci v obrambi odlično zaustavili vsak nevarnejši protinapad. Tako se je tekma končala z zmago Triglava, ki si jo je tudi zaslužil, a Velesovčani igrišče niso zapustili sklonjenih glav temveč so čestitali Triglavu in s to tekmo pridobili veliko izkušenj za nadaljnje nogometne kariere. Velesovčani so si s to tekmo zaslužili krajši premor od tekem, saj jih naslednja čaka šele 6.5.2012, ko bo na sporedu dvoboj proti Krki, ki bo ponovno potekal na domačem terenu.