Člani »samo« remizirali v Kopru

19.08.2013

Članska ekipa je tudi v drugem krogu 2 SNL gostovala. Tokrat se je odpravila v Koper kjer se je pomerila z novincem v ligi, ekipo Ankarana. Tekma je bila odigrana na atletskem stadionu v Kopru. Domači so v igro krenili zelo motivirano in z ostro igro Šenčurju onemogočili pravo igro. Prva nevarna situacija je bila v šesti minuti, ko je Kotnik podal lep predložek pred domača vrata, vendar je bil najvišji domači vratar, ki je žogo odbil v polje. V dvanajsti minuti pa je bil domači vratar nemočen. V slogu izkušenega napadalca je za vodstvo gostov poskrbel branilec Ajdovec. Po dobrih desetih minutah nadaljevanja, natančneje v 25 minuti, so šenčurjani izpeljali uigrano kombinacijo s prostega strela. V domačem kazenskem prostoru je bil v skoku najvišji Kokalj in neubranljivo zadel za povišanje vodstva na 2:0. Že v naslednjem napadu pa se je ponovila stara bolezen, ko po doseženem zadetku ni prave zbranosti in ponavadi sledi kazen. Tako je bilo na žalost tudi tokrat. Domači so zadeli desni spodni kot šenčurskih vrat. Do konca prvega dela sta poizkušala še Dolžan, ki je streljal mimo »daljše« vratnice in pa Đurić s prostega strela čez vrata. Polčas 1:2.

V drugem delu je najprej z glavo poizkusil Dolžan, v 55 minuti pa so domači s prekrškom zaustavili Kotnika in domači igralec Kolarič je moral zaradi drugega rumenega kartona predčasno pod prho. Kotnik je nato s prostega strela dobro meril, vendar so domači v živem zidu skočili ravno toliko, da žoga zidu ni preletela. Po uri igre se je po izvedenem kotu pred vrati Dolžan odlično znaše in zadel za vodstvo 3:1. Zdelo se je, da je tekma pod kontrolo a se je vse skupaj obrnilo v pravo dramo. Domači so v 75 minuti s strelom v bližni kot vratarja Žlebnika najprej znižali na 2:3, pet minut za tem pa še izenačili. Pred tretjim golom pa glavni sodnik ni zapiskal očitnega prekrška nad Kotnikom na okoli 18 metrih in iz »kontre« so šenčurjani prejeli že prej omenjeni gol. Tudi sicer se je glavni sodnik bolj ko se je tekma bližala koncu vse bolj in bolj zgubljal. Toda izgovori na sodnika ne pomagajo. Dejstvo je, da je Šenčur izgubil dve točki, ki jih nikakor nebi smel. Naslednja tekma sledi že v sredo, ko se ekipa odpravlja v Dekane. Tekma bo ob 16.00 uri. Nadajajmo se, da bo to prelomna tekma, ki bo pomenila boljše nadaljevanje sezone.