Člani v drugem krogu pokala Slovenije

22.08.2013

V sredo 21.08.2013 so igralci članskega moštva odigrali prvo kolo v pokalu Slovenije. Tekma v Dekanih se je pričela ob 16.00 uri pri visoki temperaturi. Pričakovala se je težka tekma proti domečemu tretjeligašu. To se je tudi uresničilo čeprav sprva ni kazalo na težko tekmo. Igralci Šenčurja so se že v prvih enajstih minutah veselili dveh zadetkov. Prvi je padel v peti minuti po lepi kombinaciji v napadu in končni podaji Aljančiča v sredino. Tam je bil na pravem mestu Dolžan, ki je zadel za gostujoče vodstvo. Čez nekaj minut, natančneje v enajsti minuti, je prosti strel z leve strani izvajal Kotnik, ki je udaril direktno na vrata in presenetil domačega vratarja za vodstvo Šenčurja z 2:0. V naslednjih minutah je še dvakrat poizkusil Dolžan a je bil neuspešen. Domači so prvič zapretili v 28 minuti, ko so merili prek vrat. Kar jim s prvo priložnostjo ni uspelo, jim je pač z drugo. V 35 minuti so po eni izmed redkih akcij znižali na 1:2. Do konca prvega dela je poizkusil še Jerković, čigar strel pa je končal visoko prek vrat in končal na igrišču z umetno travo. Polčas 1:2.

V drugem delu so najprej poizkusili domači, vendar je vse dvome razrešil vratar Žlebnik. V 57 minuti pa se je v vrstah Šenčurja izkazal novinec Nunić, ki si je lepo pripravil prostor za strel. Z okoli 18 metrov nekoliko z leve strani je neubranljivo zadel domačo mrežo za 1:3. Šenčurjani bi lahko svoje vodstvo še povišali vendar sta bila Tabot in Dolžan nenatančna. V 73 minuti pa so domači izkoristili napako pri podaji Šenčurja in znižali na 2:3. Zdelo se je, da se ponavlja zgodba iz Kopra (Ankaran), vendar so tokrat Šenčurjani zdržali do konca. S tem so se uvrstili v drugi krog pokala Slovenije. Že v nedeljo pa sledi nova tekma v prvenstvu. Tokrat bo ekipa igrala po dveh gostovanjih prvič doma. Nasprotnik bo Šampion iz Celja. Tekma se bo pričela ob 17.00 uri. Vljudno vabljeni!