Drama s srečnim koncem 5:4 (1:1)

26.08.2013

V tretjem krogu 2 SNL se je ekipa Šenčurja prvič predstavila domači publiki. Nasprotnik je bila ekipa Šampiona iz Celja. Vsi so pričakovali težko tekmo, a take drame najbrž nihče. V uvodnem delu prvega polčasa so bili domači veliko več pri žogi in si ustvarili tudi nekaj lepih situacij za dosego zadetka. V prvih petnajstih minutah sta poizkušala Đurić in Kotnik. Prvi je s prostega strela meril vratarju v roke, drugi pa je odlično streljal od daleč a se je izkazal gostujoči vratar. Po strelu iz kota pa je bil Dolžan pred vrati malo prenizek, da bi žogo z glavo potisnil v mrežo gostov. Sledilo je zatišje desetih minut, nato pa sta poizkusila Dolžan in Nunič. Oba sta merila čez vrata, Kotnikov poizkus s prostega strela pa je vratar odbil. Po pol ure igre so prvič streljali tudi gostje. V 36 minuti pa je svoje kvalitete pokazal Nunić in rutinirano zadel levi spodnji kot za vodstvo 1:0. Dve minuti pred koncem polčasa je vratnico zadel Đurić in kmalu je sledila kazen. Gostje so po gneči pred domačimi vrati in odbijanju žoge z malo sreče prišli do izenačenja. Polčas 1:1.

V drugi minuti drugega dela je Beganović za las streljal mimo desne vratnice. V 56 minuti pa se je zopet izkazal Nunić in lepo zadel dolgi kot za 2:1. Že čez dest minut pa so bili domači branilci nespretni in gostje so darilo sprejeli odprtih rok – 2:2. Za novo vodstvo Šenčurja je po strelu z glavo poskrbel Kern, kmalu pa mu je vrnil Ajdovec a na žalost z glavo v lastno mrežo za 3:3. V 83 minuti je Žlebnik preprečil vodstvo gostov, to pa mu tri minute kasneje ni uspelo. Gostje so strel z najstrožje kazni spremenili v prvo vodstvo. Ko se je zdelo, da s točkami ne bo nič je svoj tretji zadetek dosegel Nunić in izenačil na 4:4. V sodnikovem podaljšku pa je za tri točke poskrbel Levstek. Na koncu zmaga 5:4, vendar bosta morala trenerja Pavli in Grubič najti neko rešitev. Ekipa dobi preveč zadetkov (v treh tekmah 10) in vedno ne bo mogoče doseči gol več. Naslednja tekma bo v soboto v Kidričevem.