Člani z Aluminijem do točke

03.11.2013

V 2 SNL je Šenčur v 13. krogu pred domačimi navijači gostil neugodnega nasprotnika, ki je bil še v lanski sezoni prvoligaš. To je bila ekipa Aluminija iz Kidričevega. Ta se je po slabem začetku in menjavi trenerja začela vzpenjati po prvenstveni lestvici. Glede na zadnje rezultate obeh ekip se je obetal dober nogomet. To se je tudi zgodilo. Obe ekipi sta poizkušali igrati in doseči zadetek več kot nasprotnik. Prvi so že v tretji minuti zapretili gostje, ko je domači vratar  Šmajd ulovil nevaren strel. Po dokaj enakovredni igri v nadaljevanju  so zapretili tudi domači. Najprej je Pavlin svoj prodor sklenil s strelom čez vrata. Že v naslednjem napadu domačih pa je gostujoči vratar strel Dolžana nekako odbil v kot iz katerega sta sledili še dve priložnosti za zadetek. Na smolo domačih se to ni zgodilo. Sledil pa je hladen tuš za domače, ko so gostje po zmedi v domači obrambi in odbiti žogi od vratnice le to nekako spravili v domačo mrežo. Po vodstvu gostov so domači krenili po izenačenje, ki pa je bilo kljub nekaterim obetavnim akcijam vselej blokirano s strani gostov. Izenačenja pa niso mogli preprečiti pet minut pred koncem prvega dela. Po drugem zaporednem prostem strelu Kotnika je odbito žogo v mrežo Aluminija pospravil Nunić. Z rezultatom 1:1 se je prvi del tudi končal.

V drugem delu so prvi zadeli domači. Po lepem prodoru Beganovića in podaji v sredino je svoje strelske sposobnosti potrdil Dolžan. Zadel je desni spodnji kot vrat Aluminija. Vodstvo domačih pa je držalo slabih deset minut. Najprej je domači vratar Šmajd lepo ubranil strel gostov, kar pa mu ni uspelo v naslednjem napadu. Aluminij je izenačil na 2:2. Na izenačenje so domači odgovorili z agresivno igro, ki je v 70. minuti po lepem prodoru Levstka prinesla novo vodstvo. Nejc je v sredini lepo našel Nunića, ki je zadel za 3:2. Kot pri prvem vodstvu domačih so gostje tudi tokrat hitro odgovorili in v 76. minuti po predložku iz strani dosegli zadetek za 3:3. S tem rezultatom se je tekma tudi končala. Obe ekipi sta imeli do konca še po eno lepo priložnost, ki pa nista vplivali na rezultat. Na koncu zaslužena delitev točk, čeprav so imeli gostje žogo več v svoji posesti. Naslednja tekma članov bo že naslednjo soboto 09.11.2013 v bližnjem Dobu ob 14.00 uri. V sredo 13.11.2013 ob 18.00 uri pa se v Šenčurju obeta nogometni praznik. V četrfinalu Slovenskega pokala se bosta v prvi medsebojni tekmi udarili ekipi Šenčurja in večkratnega državega prvaka iz Maribora. Vljudno vabljeni tako na Dob kot v Šenčur proti Mariboru!!